Bilişim Dünyası 24 KASIM 2014 / 09:57

Tüm saldırılara karşı aktif savunma

Fortinet, İstanbul’da gerçekleştirdiği 361° Security Forum’da geleceğin BT ve ağ güvenliği teknolojilerini katılımcılarla paylaştı. Ayrıca şirket; bulut, büyük veri, mobil ve yazılım tanımlı sistemler ile şekillenen BT ortamında geleceğin teknolojisi olarak FortiDDoS ve FortiSandBox’ı da öne çıkardı. FortiGuard servisinin bilgi birikimini, müşterilerin kendi bulundukları noktalarda denemesini sağlayan bu yapı, DDoS saldırılarına karşı aktif bir koruma ortamı da oluşturuyor.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Fortinet Bölge Satış Direktörü Derya Aksoy, farklı kaynak ve kanallardan gelen ve her geçen gün karmaşıklaşan tehditlere karşı daha fazla işlevsellik, şeffaflık ve komple güvenlik sunan, gerçek zamanlı sistemlere ihtiyaç duyulduğunu vurgularken, şöyle devam etti:

“Kablosuz sistemler artık birincil ağ erişim kontrol mekanizmalarından biri haline geldi. Gartner’a göre 2020’de birbirine bağlı 26 milyar cihaz olacak. Bugün IoT’tan bağımsız bir şekilde düşünülen Endüstriyel Kontrol Sistemleri (ICS) de, çok yakında sanal tehditlere karşı IoT ile aynı önlemlere gereksinim duymaya başlayacak. Dünya çapında en azından iki ya da üç platform daha olacak ve mobil telefon çeşitliliği, daha zengin uygulamalar anlamına gelecek. Biz de Bütünleşik Tehdit Yönetimi Sistemleri’nde (UTM) aktif olmaya devam edeceğiz. Artan veri trafiği güvenliğin önemini artırırken, biz de Fortinet’in sunduğu Ürün İadesi İzni (RMA) servisini genişleteceğiz. Ürün arızalandığında, gerekli ürünün temini için hazırladığımız havuz sistemi sayesinde ürünün Türkiye’deki tesisimizden daha hızlı ve kolay teslim edilmesini sağlamaya devam edeceğiz.”

Fortinet Doğu EMEA Başkan Yardımcısı Joe Sarno ise, değişim karşısında ayak uyduramayan ve zararlı içeriklere karşı koruma sağlayamayan geleneksel güvenlik teknolojilerinin yerini, kullanım kolaylığı ve maliyet avantajı sağlayan, tek bir platform üzerinden yönetilebilen yüksek performanslı, ölçeklenebilir ve bütünleşik güvenlik sistemlerinin aldığının altını çizdi.

Etkinlikte, saldırıları gerçek zamanlı tespit eden sistemlerden kolaylıkla yönetilebilen sistem günlüğü raporlama çözümlerine kadar pek çok yenilikçi çözüm de duyuruldu. Dünyanın ilk 100GbE arayüze ve 300+Gbps’ye sahip Veri Merkezi Güvenlik Duvarı’nı sunan FortiGate-3810D, özel ve genel bulut altyapıları, yazılım tanımlı ağlar (SDN), sanallaştırma ve mobil platformlar üzerinden çalışmalarını yürüten işletme ve kurumların büyük çaplı veri merkezlerine hitap ediyor. Öte yandan, NSS Laboratuvarları’ndaki testlerde güvenlik ihlallerini yüzde 99 oranında tespit eden FortiSandbox’ın sanal sürümü de etkinlikte tanıtılan yenilikçi ürünlerden biri oldu.

 
ETİKETLER : 997

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics