Bilişim Dünyası 26 MART 2018 / 11:07

Tüm süreçler IP ekseninde ilerliyor

Vitel, Kanada merkezli Genetec'i temsil ettiği markaların arasına kattı. Klasik analog sistemler yerini ağ altyapısını kullanan, videonun işlenebildiği IP kamera sistemlerine bırakırken, hibrid yapıların oluşumu da gündeme geliyor. Böylece mevcut analog sistemler devre dışı kalmadan, ekonomik ömürlerini tamamlayabiliyor. 10 ülkede bölge ağına sahip olan Genetec, bunlarla 150 ülkeye yayılıyor. Kamu, kurumsal sektör ve perakende ise müşteri portföyünde öne çıkıyor. Genetec, 'Security Center' başlığında akıllı bir güvenlik entegrasyon platformu sunuyor.

Vitel Genel Müdürü Deniz Eşiyok, kayıt sistemlerinde geçen 20 yıldaki değişimlere işaret ederek, "Artık herşey IP" dedi. Bu noktada farklı sistemler olduğu gibi, kameralardan bağımsız açık sistemler de önem kazanıyor. Endüstrinin notasını kamera, yüz tanıma, 3D gibi farklı başlıklardaki sensörlerin açık platformlarda işlerliği olarak tanımlayan Deniz Eşiyok, şöyle devam etti:

"Yani, üretici bazlı kapalı sistemler yerin, açık sistemler farklı sensörleri buluşturuyor. Bu yönüyle Genetec bir platform ve 20 yıldır bu teknolojiyi geliştiriyor. Vizyonu açık platform odaklı ve bu yüzden biz de onlarla çalışmak istedik. Bu da katma değerli distribütör olarak tanımladığımız Vitel için önem taşıyor."

Genetec Satış Müdürü Samim Serdar Demir ise konuşmasında güvenlik tehditlerindeki değişime işaret ederek, "Bizim uzmanlığımız haber alma, operasyon ve güvenlik. Sertifikalı çözüm ortaklarımız ile katma değer yaratıyoruz. Her yıl büyüyor, gelirimizin önemli bir bölümünü de istikrarlı biçimde Ar-Ge'ye ayırıyoruz" dedi.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics