Bilişim Dünyası 28 NİSAN 2014 / 08:24

Tüm uygulamalar İstanbul için

İstanbul Akıllı Şehir Hackathon’u ‘Hackathonist’, 8-11 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek. Etkinlik mekanı ise Tophane’de Columbia Üniversitesi’nin bir girişimi olarak dünyanın sayılı kentlerinin ardından İstanbul’da kurulan, Borusan Holding ve Enka Vakfı’nın öncü sponsorluğunu üstlendiği Studio-X Istanbul. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin “Trafik Verileri”ni açacağı etkinlikte, İstanbul ulaşım verileri ve CitySDK API’ları, algılayıcı ve sosyal medya verilerini kullanarak ImonaCloud bulut platformu üzerinde ve Windows 8 araçlarıyla İstanbul’a yönelik Akıllı Şehir uygulamaları geliştirmek mümkün. Katılımcılar kendi bilgisayar ve ekipmanları ile Hackathonist’e katılacaklar.
Programda ‘eğitim’ başlığında uygulama geliştiriciler İstanbul ulaşım verilerini içeren CitySDK API’leri ve Imona Cloud Servis ve API’leri kullanımı ile ilgili bilgilere ulaşabilecek, konunun uzmanlarına sorularını yöneltebilecekler. ‘Fikir Geliştirme Atölyesi’ ise açılış sunumlarından sonra tüm paydaşların bir araya gelmesi, atölye çalışması için birlikte çalışacak takımlar oluşturması için bir iletişim etkinliği ile başlayacak. Daha sonra tüm takımlar İstanbul ulaşımına yönelik sorun ve ihtiyaçları tartışarak, en yaratıcı fikirleri üretmeye çalışacak, atölye çalışması sonunda bu fikirleri sunacaklar.
Bunu takiben ‘Hackathonist’, 9 Mayıs Cuma günü saat 09:00’da başlayacak ve 10 Mayıs saat 19:00’a kadar tüm katılımcılar ödül kategorilerine göre en iyi uygulamaları geliştirmek için yarışacak. 11 Mayıs Pazar günü katılımcılar uygulamalarını jüriye gösterme fırsatı bulacaklar ve değerlendirme sonucunda uygulamalar ödüllerini alacak. Ödül töreninden sonra uygulamalarını ve fikirlerini işe dönüştürmek isteyen katılımcılar, Startupbootcamp tarafından düzenlenen “Mentörlerle Buluşma” etkinliğine katılarak, bilgi edinip sorularını yöneltebilecekler. Detaylara www.hackathonist.com sitesinden erişmek mümkün.
ETİKETLER : Sayı:969

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics