Bilişim Dünyası 07 AĞUSTOS 2013 / 10:27

Turizmcilerin kapsamlı rehberi

Sunduğu yazılım sistemleri sayesinde otel, acente ve konaklama tesisi yönetiminde yenilikçi ürünler ve cazip fiyat avantajları sunan CloudArena, konaklama ve turizm sektörüne yönelik olarak geliştirdiği bulut tabanlı sistem HotelRunner’ın blog’u “HotelRunner Blog”u yayınlamaya başladı.

http://blog.hotelrunner.com/ adresinden ulaşılabilen HotelRunner Blog, sayısal alanda otel pazarlamasından konaklama tesisi yönetimine kadar birçok konuya dair yazılı materyali bir araya getiriyor. Türkçe ve İngilizce olarak yayınlanan ve CloudArena kurucularının ve çalışanlarının da yazılarının yer aldığı blog’da, “Otel pazarlamasında sosyal medya mı, yoksa SEO mu?”, “Konaklama sektörü Google’dan daha fazla nasıl yararlanabilir?”, “TripAdvisor sıralamanızı yükseltmek için ipuçları” gibi konaklama sektörü yöneticilerine dijital dünyada yol gösterecek konulardaki soruların yanıtları yer alırken, turizm sektörünün ve tesis misafirlerinin nabzını tutabilmek amacıyla rehber niteliğinde ipuçları paylaşılıyor.

Özellikle KOBİ ölçeğindeki bağımsız otel, butik otel, motel, apart, pansiyon ve kısa dönem kiralık daireler gibi konaklama tesislerinin tüm çevrimiçi kanallardan rezervasyon kabul edebilmelerini sağlayan HotelRunner, tesislerin internet sitelerindeki ve sosyal ağlardaki online içerikleri kolayca oluşturup yönetebildikleri, çevrimiçi turizm acenteleriyle bir araya gelebildikleri bir platform olarak öne çıkıyor. Üyelerinin yıllık tanıtım maliyetlerini ortalama 9 bin dolar azaltan sistem, diğer yandan doluluk oranlarının çarpıcı bir şekilde yükseltilmesini mümkün kılacak özelliklere sahip bulunuyor. HotelRunner’ın en önemli avantajlarından biri de konaklama tesislerinin herhangi bir POS sistemine ihtiyaç duymadan, müşterilerine çeşitli çevrimiçi ödeme seçenekleri sunmalarını sağlaması.

 
ETİKETLER : CloudArena

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics