Bilişim Dünyası 18 HAZİRAN 2013 / 14:05

Türk BT sektörünün Avrupa Birliği’nde şansı var mı?

Türkiye ve Avrupa’dan bilişimciler, bilişim sektörünün bugünü ve geleceğini tartıştı.


 

Türk İngiliz Ticaret ve Sanayi Odası’nın IBM’in Londra Merkez Ofisi Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıda, Türkiye ve Avrupa’dan bilişimciler tarafından bilişim sektörünün bugünü ve geleceği ve Türkiye bilişim sektörünün dünya ile rekabete hazır olup olmadığı tartışıldı.

İngiltere ile Türkiye arasındaki ticaretin geliştirilmesi ve yatırımların arttırılması amacıyla 33 yıldır hizmet veren Türk İngiliz Ticaret ve Sanayi Odası’nın  (TBCCI) düzenlediği ‘’Hi-Tech Forumu’’, IBM Londra Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. TÜSİAD Uluslararası Koodirantörü ve AB Temsilcisi Bahadır Kaleağası KoçSistem. Teknoloji Çözümleri ve Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Gökalp Bahçeli UKTI Tech CityTeknoloji Uzmanı Dr. Chris Moore IBM İngiltere Cloud Leader Doug Clark forumda konuşmacı olarak yer aldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan TBCCI Yönetim Kurulu Başkanı Emma Edhem, Türkiye ve İngiltere’nin ekonomi dahil birçok ortak hedefi paylaştığını, iki ülke arasındaki yıllık ticaretin 14 Milyar doları aştığını,  İngiltere’nin Türkiye’deki yatırımın 4 milyar dolar, Türkiye’nin İngilteredeki yatırımının ise  800 milyon dolara yaklaştığını belirtti. Emma Edhem TBCCI’ın son zamanlardaki atılımları ve yapılanması ile Türkiye-İngiltere arasında ticaret ve yatırım alanlarında önde gelen bir bilgi platformu oluşturduğunu, Londra’daki bu teknoloji Forum’unun bu faaaliyetlerin bir parçası olduğunu sözlerine ekledi.

Türkiye bilişim sektörünün dünya ile rekabete hazır olup olmadığının ele alındığı forumda, Türkiye’deki bilişim sektörünün Avrupa ve dünyaya neler vaat ettiği de ele alındı.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics