Bilişim Dünyası 09 ARALIK 2013 / 14:30

Türk Telekom, bulutunu seçti

Türk Telekom Grubu, kamu ve özel sektör müşterilerine yönelik sunduğu hizmet portföyüne rekabetçi bulut bilişim hizmetlerini dahil etmek için HP’yi seçti.Türk Telekom Grubu müşterileri, HP’nin Hizmet Yazılımı Birleştirme Platformu’nu (SaaS) temel alan HP Bulut Bilişim Hizmetleri Sağlama Çözümü sayesinde (CSSP), uçtan uca bulut deneyimine sahip olacak. Müşteriler, böylece, tümüyle otomatize edilmiş bir web portalı sayesinde geniş kapsamlı bulut hizmetlerini satın alabilecek, bakımını yapabilecek ve dilediği zaman bu hizmetleri güncelleyebilecek.

Esnek, ölçeklendirilebilir ve gelecek değişikliklerden etkilenmeyecek çözüm 

Türk Telekom Grubu’nun Teknoloji Başkan Yardımcısı Timur Ceylan, “Müşterilerimiz bulut hizmetleri ile ilgili —hem altyapı, hem de yazılım bağlamında— daha fazla talep ilettikçe, biz de bulut temelli ürün gamımızı tüm portföye hızlı ve kolay erişim sağlayan ve tümüyle otomatize edilmiş bir web portali ve hizmet kataloğu ile genişletiyoruz. HP’nin uçtan uca bulut çözümü ve kamu ve özel sektör bulut teknolojileri konusunda uzman ekibi bize güncel OSS/BSS sistemimizle tam anlamıyla uyumlanabilecek ve müşterilerimize ihtiyaç duydukları esnekliği sağlayabilecek esnek, ölçeklendirilebilir ve gelecekte olabilecek değişikliklerden etkilenmeyecek bir çözüm sunuyor” dedi.

HP’nin çözümü, servis kataloglarının yanı sıra son kullanıcı ve yönetim portallarını içeriyor. Türk Telekom Grubu’nun mevcut dahili iş ve operasyonel sistemleri ile entegre olacak ve firmanın müşterilerine sanal makineler gibi hizmet altyapıları (IaaS) ve Windows için Microsoft Exchange e-posta ve Microsoft IIS ile Linux Red Had web hosting için Apache gibi SaaS servisleri dahil olmak üzere bulut hizmetleri sunabilmesini mümkün kılacak.

Pazara hızlı giriş şart
HP Türkiye Genel Müdürü Serdar Urçar, “Telekomünikasyon hizmet sağlayıcıları, rekabetçi konumlarını sürdürebilmek için en son teknolojilerle birlikte pazara hızlı giriş stratejileri kullanmak zorundadır. HP’nin ölçeklendirilebilir, güvenli bulut hizmetleri ve ekibin kamu ve özel sektör bulut hizmetleri konusunda küresel deneyimi Türk Telekom’u otomatize bilişim hizmetleri sağlayıcısı konumuna getirecektir.”

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN