Bilişim Dünyası 23 MAYIS 2010 / 18:00

Türk Telekom Invitel International’ı satın aldı

Türk Telekom, 16 ülkede 27 bin kilometrelik fiber altyapısına sahip olan ve bu altyapı üzerinden hizmetler sunan Invitel’i satın aldı. TT, Invitel Holding ile Invitel International’ın hisselerinin yüzde 100’ünün 221 milyon avro karşılığında satın alınmasına ilişkin bir hisse alım anlaşması imzaladı. Türk Telekom kapanış koşullarına bu anlaşma ile yaklaşık 197 milyon avro ödeyecek.
16 ülkede 27 bin kilometrelik optik fiber ağı ile Orta ve Güneydoğu Avrupa’nın bağımsız veri ve toptan kapasite servis sağlayıcılarından biri olan Invitel, telekomünikasyon kuruluşları, internet servis sağlayıcılar ile AB ülkeleri ve ABD’den çok sayıda önemli şirkete hizmet veriyor.
TT söz konusu satın alma ile Orta ve Doğu Avrupa bölgesi içinde artan veri/genişbant trafiğini ve Türkiye, Ortadoğu ve Asya pazarlarını Batı Avrupa ve Amerika’ya bağlayan veri/genişbant trafiğini sağlayarak bu konumunu güçlendirmeyi hedefliyor.
Ayrıca, bu satın alma ile Invitel International ve TT arasında sinerji fırsatlarının doğması ve uluslararası data ve genişbant müşterileri ile iki şirketin ilişkilerinin daha da güçlenmesi bekleniyor.
ETİKETLER : Sayı:772

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN