Bilişim Dünyası 22 OCAK 2012 / 14:32

Türk Telekom Lokum ile sabit hat abonelerine tadımlık internet

Lokum’un tanıtım toplantısı Türk Telekom CEO’su K. Gökhan Bozkurt, Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan ve Türk Telekom Satış Başkanı Celalettin Dinçer’in katılımıyla Antalya’da gerçekleştirildi.

Yeni çağın petrolü veri
Lokum’un Türk Telekom’un yenilikçilik stratejisinin bir parçası olduğunu söyleyen Türk Telekom CEO’su K. Gökhan Bozkurt, internet hizmetlerini ses hizmetlerinin bir uzantısı haline getirmenin önemini şu sözlerle aktardı:
“Türk Telekom olarak son 5 yılda 10 milyar liranın üzerinde yatırım gerçekleştirdik. 2005 yılından beri yurtdışı internet çıkış hızı 40 kat arttı, internet kullanıcı sayısı 1,5 milyondan 6,8 milyona yükseldi. 2 yıl önce 4,4 gigabyte olan kullanıcı başına veri tüketimi bugün 21 gigabyte seviyesine yükseldi. Biz veriyi çağın petrolü olarak görüyoruz. Yatırım ve büyüme stratejimizi de bu yönde kurguluyoruz. Vizyonumuz doğu ve batı arasında bir iletişim köprüsü kurmak, Türk Telekom’u küresel bir markaya dönüştürmek.”

Hedef 6,4 milyon yeni kişiye ulaşmak
Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan, servisin hayata geçme sürecini şu sözlerle özetledi: “Türk Telekom olarak 6 yıl sonra pazara döndüğümüzde yenilikçi, pazarı büyütecek bir çözüm ortaya koymamız gerektiğini düşündük. Bu noktada telefonu olup da interneti olmayan insanları hedefleyelim istedik. Bu insanların beklentilerini anlamak için araştırma yaptık. Aralarında bugüne kadar hiç internet almayanlar da vardı, eskiden alıp bırakanlar da vardı. Oğlu kullanıyormuş, kızı torunu kullanıyormuş, evlenmişler askere gitmişler evden ayrılmışlar evde internet kullanan kalmamış. Bazı evlerde bilgisayar yok, İngilizce bilmemek büyük sorun. Biz de sorduk, interneti kullanmanız için ne yapalım? Aldığımız cevaplar eşliğinde internet hizmetini şekillendirdik, Türkçe içerik servisiyle destekledik. Tadımlık bir servis olduğu için de adını Lokum koyduk.”
Erem Demircan’ın ardından söz alan Türk Telekom Satış Başkanı Celalettin Dinçer, Türk Telekom tabanında 13,4 milyon abone olduğunu, bunların 7,2 milyonunda ADSL olmadığını, ancak 6,4 milyon abonenin potansiyel ADSL müşterisi olduğunu söyledi. “Amacımız bu 6,4 milyon abonelik potansiyele ulaşabilmektir” diyen Dinçer, Türk Telekom’un ortaya koyduğu bu hizmetin servis sağlayıcılarla rekabeti değil, Türkiye’deki pazarı büyütmeyi ve toplumun farklı kesimleri arasındaki sayısal uçurumu kapatmayı amaçladığını söyledi.

Bağlantı ve site ücretsiz
Türk Telekom, bu servisi almak isteyen kullanıcılarına tamamen ücretsiz ve herhangi bir sözleşme yükümlülüğünden bağımsız olarak bir kablosuz modem veriyor ve hattını internet kullanımına açıyor. Servis ücretsiz bağlantı ekipmanı, tüm Lokum abonelerinin ücretsiz ziyaretine açık olan Lokum internet sitesi ve saatlik veya günlük internet servis seçeneklerinden oluşuyor.
Lokum sitesinde sunulan günlük haberler gibi temel bilgi hizmetlerinden faydalanmak için bağlantı satın almak gerekmiyor. Saatlik veya günlük internet bağlantısı satın almak içinse yine aynı site üzerinden TC kimlik numarasıyla işlem yapmak yeterli. Kullanım bedeli bir sonraki telefon faturasına yansıyor.

Lokum’a özel çağrı merkezi

Türk Telekom Müşteri İlişkileri Başkanı Haktan Yaşar Kılıç’ın aktardığı bilgiye göre de Assist bünyesinde Rize’de Lokum’a özel olarak bir çağrı merkezi açıldı. Bu konuda soru sormak isteyen müşteriler 444 1 444 üzerinden aradıklarında Lokum ile ilgili özel çağrı merkezine yönlendirilecekler. Ayrıca bilgisayarla ilgili genel konulara dair soruların cevaplandığı 11820 servisinden Lokum abonesi olsun veya olmasın tüm aboneler faydalanabilecekler.
ETİKETLER : Sayı:855

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics