Bilişim Dünyası 01 AĞUSTOS 2013 / 14:52

Türk Telekom şikayet yönetiminde birinci

İletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi Türk Telekom, bağımsız şikayet yönetimi sitesi www.sikayetvar.com tarafından, müşterilerinin sorunlarına hızlı çözüm sağlayarak yarattığı memnuniyetle telekomünikasyon sektörünün en başarılı şirketi seçildi.


Bağımsız şikayet yönetim sitesi www.sikayetvar.com’un “2012 GSM Sektörü ve Telekomünikasyon Karşılaştırmalı Şikayet Analizleri” çalışmasına göre Türk Telekom,  şikayet yönetiminde telekomünikasyon sektörünün en başarılı şirketi seçildi.


www.sikayetvar.com tarafından 2011 yılından bu yana yapılan çalışmada; 2012 yılının tüm dönemlerini lider tamamlayan Türk Telekom, 2013 yılının ilk çeyrek değerlendirmesinde de 58.84 puanla yine birinci sırada yer almıştı.

Temmuz 2013 itibariyle açıklanan 2.çeyrek değerlendirme sonuçlarında da aynı başarı grafiğini devam ettiren Türk Telekom, en yakın rakibini 4 puanı aşan bir farkla geçerek 60,15 puanla liderliğini korudu.

Değerlendirme sürecinde, www.sikayetvar.com’da yayınlanan şikayetleri cevaplama oranı ve ortalama cevaplama süresi gibi unsurlar göz önüne alındı. Ayrıca, müşteriler tarafından şikayet yayımlandıktan en az üç gün sonra şikayet sahibi tarafından yapılan değerlendirmeleri içeren algısal veriler de dikkate alındı. Müşterilerin süreçten memnuniyetleri ve ürün ya da hizmeti aynı firmadan yeniden satın alma eğilimleri de ölçülerek puanlamaya dahil edildi.

Türk Telekom Bireysel Müşteri Başkanı Ali Yılmaz bu başarının ekip çalışmasının sonucu olduğunu belirterek “Türk Telekom olarak müşterilerimizden ulaşan her türlü görüş ve talebi bir fırsat olarak görüyor, müşterilerimizin geri bildirimleri doğrultusunda onlara katma değer sağlamak için çalışıyoruz.  Bu değerlendirme ile yaptığımız çalışmalar neticesinde şikayet çözüm süremizin kısaldığı ve memnuniyet oranının arttığını görüyoruz. Müşterilerimize daha da iyi hizmet sunabilmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Tüm ofis ve çağrı merkezi yöneticileri ve çalışanları, 2013 yılını da lider olarak tamamlama hedefiyle özenli çalışmalarına devam ediyor” dedi.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN