Bilişim Dünyası 22 NİSAN 2013 / 08:08

Turkcell’den Urfalılara cep telefonuyla ulaşım olanağı

Turkcell, Urfalıların kartlarına cepten dolum yapabilmenin yanında, NFC özellikli telefonlarıyla toplu taşımadan yararlanabilecekleri Urfakart’ın tanıtımını gerçekleştirdi.

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Fakıbaba, Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv ve BELSAN Genel Müdürü Cengiz Konur’un katılımıyla Şanlıurfa’da düzenlenen basın toplantısıyla duyurulan işbirliği ile Urfalıların cep telefonlarıyla otobüste temassız ödeme yaparak seyahat etmesini sağlayacak.
Yerel gazetecilerin yanı sıra İstanbul’dan ulusal basın ve medyadan gazetecilerin katılımıyla gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, “Turkcell kurulduğunda mobil ses ve mobil SMS hizmeti veren bir GSM şirketi olarak yola çıktı. 6 yıl önce ekonomik kriz yaşanırken Turkcell 3G’ye büyük yatırım yaptı. Mobil internet ve fiber internete iletişim şirketi olmak için yatırım yaptık. İnternet fırsat eşitliği yaratarak insanların bilgiye her yerden ulaşmasını sağlıyor. Şimdi ise Turkcell’in vizyonunda teknoloji şirketi olmak bulunuyor. Bu amaçla, 464 yazılım mühendisinin çalıştığı Turkcell Teknoloji’yi kurduk. Geliştirdiğimiz T-serisi telefonlar ve tabletlerle ekonomiye katkı sağlıyoruz” diyerek Turkcell’in vizyonunda yaşadığı dönüşümü paylaştı.
Ciliv, “Şanlıurfa’ya 220 kişinin istihdam edildiği Turkcell Global Bilgi Çağrı Merkezi açmak ve akıllı şirket uygulamasını tanıtmak için gelmiştik. 3. gelişimizde de yine bir yeniliğe ve ilke imza atıyoruz” dedi ve Urfakart’ın kullanımı ile ilgili şunları söyledi: “Haziran 2008’de Türkiye’de ilk SMS bazlı mobil ödeme çözümü ile başladık. Ekim 2012’de Turkcell Cüzdanı kullanıma sunduk. Turkcell Cüzdan’a önümüzdeki 10 sene içinde tüm kartlar tanımlanabilecek ve cüzdan taşımamıza gerek kalmayacak. Bu doğrultuda ilk adımı Şanlıurfa’da attık ve Turkcell Cüzdan ile ulaşımda kullanılan Urfakart’ı bütünleştirdik. Cep telefonundan cüzdan yazıp 7777’ye gönderen Turkcell abonesi uygulamayı indiriyor ve Urfakart numarasını girerek Turkcell Cüzdan’a kartı tanımlıyor. Urfakartı’nı Turkcell Cüzdan’a ekleyenler Turkcell Cüzdan’daki banka kartı ya da kredi kartını kullanarak Urfakart’larına dolum yapabiliyor. Banka ya da kredi kartı kullanmak istemeyenler Turkcell
Mobil Ödeme kullanarak kartlarına dolum yapabiliyor. Yapılan ödeme faturalarına yansıyor ya da bakiyelerinden düşüyor. Telefonu NFC özellikli olanlar Turkcell Cüzdan’a ekleyecekleri temassız Urfakart’ları sayesinde otobüslerde cepten ödeme yapabiliyor.”
Turkcell’e geçen Urfalılar’a aylık 20 biniş, hazır karta geçenlere ise aylık 10 biniş ücretsiz olacak. Turkcell T serisinin son telefonu T-21 Urfalılara özel indirimle satılmaya başlandı ve T-21 satın alan Urfalılara 6 ay boyunca 20 biniş ücretsiz olacak.
ETİKETLER : Sayı:918

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics