Bilişim Dünyası 27 MART 2013 / 15:29

Turkcell'e OBSS'den inovasyon desteği

Sahadaki kurumsal satış temsilcilerine yönelik mobil satış gücü otomasyon uygulamasını kullanıcıların daha hızlı adapte olabileceği ve iş süreçlerini daha etkin yürütebileceği bir şekilde yenilemek isteyen GSM operatörü Turkcell, bu uygulamanın aynı zamanda kolayca özelleştirilebilir ve genişletilebilir bir platformda geliştirilmesi için OBSS’nin uzmanlığından yararlanmaya karar verdi.

OBSS ekibinin teknolojik inovasyon desteğiyle, ortak bir sinerji içinde geliştirilen çözüm kullanıcılar tarafından da benimsenirken, Turkcell’in müşterilerine sunmayı planladığı yenilikçi hizmetler için de temel oluşturuyor.

OBSS’nin teknolojik inovasyon yaklaşımı

Kurumsal faaliyetleri açısından kritik öneme sahip Satış Gücü Otomasyon uygulamasını daha etkin kullanmak isteyen Turkcell, hem sahadaki kullanıcıların daha hızlı adapte olabileceği hem de güçlü özelleştirme ve genişletme olanakları sunan bir çözüme ihtiyaç duyuyordu.  

OBSS ise mobil alandaki tecrübesi ile uygulamanın farklı mobil platformlarda yüksek performansla çalışması konusunda pek çok teknolojik inovasyon sundu.

Turkcell’in Bilgi Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlker Kuruöz, inovasyon denildiğinde hem teknik inovasyonun, hem de iş süreçlerine getirilen yenilikçi yaklaşımın söz konusu olduğunu belirtiyor: “Turkcell’in yıllar boyunca saha ekiplerini daha iyi yönetmek için kullandığı araçlardan öğrendiği ve üst üste koyduğu birçok inovasyon, fonksiyonalite bulunuyor. Ancak bazen bunları kullanılan cihazlar üzerinde yüksek performansla hayata geçirmek o kadar kolay olmayabiliyor. Hayal ettiğiniz şey çok kaynak isteyebiliyor veya bu uygulamaları o küçük ekranlar üzerinde hayata geçirmek zor olabiliyor. Bu durumda teknolojik inovasyonlar devreye giriyor. Bu noktada OBSS talepleri başarıyla hayata geçirmek için büyük emek harcadı” dedi.

Turkcell’i gelecek nesil CRM’e taşıyacak güçlü bir mimari

Kuruöz, seçilen teknolojiye Turkcell geliştirme ekipleriyle birlikte adapte olabilecek, sadece teknoloji sağlayıcısı görevi ile sınırlı kalmayıp bu ekiplerle birlikte çalışacak ve teknolojiye Turkcell ile birlikte yatırım yapacak bir iş ortağı arayışına girdiklerini belirtiyor. “Bu noktada da OBSS ile buluştuk. OBSS ile temaslarımız sırasında çok iyi referansları olduğunu gördük; daha önce çok başarılı projeler gerçekleştirmişlerdi. İyi bir ekibe sahipler ve bu ekibe yatırım yapıyorlar. Bu nedenle OBSS ile birlikte çalışmaya karar verdik.  Proje belirlenenden daha kısa sürede tamamlandı. Proje sonucunun da başarılı olduğunu biliyoruz, çünkü yeni SFA uygulamamızın kullanımı önceki uygulamamıza kıyasla 3 katına çıktı.”

OBSS’in Yönetici Ortağı ve Genel Müdürü Zafer Şen, “Geliştirme sürecinde Turkcell ile hem teknolojiyi beraber şekillendirme hem de işlevselliği en etkin kullanılabilir hale getirme konusunda yakın çalışmalar gerçekleştirdik. Geliştirilen uygulama, Satış Gücü Otomasyon Sisteminin bir parçası olarak bu sistemin fonksiyonlarını mobil cihazlar üzerine aktarırken, müşteriler, görüşmeler, kontaklar, satış, çözüm ve risk modüllerini içeriyor” dedi.

Kuruöz; “OBSS ile aramızdaki sinerji, gelen talebe hızla cevap verebilme, sahanın gönlünü kazanma konusunda en büyük gücümüz”

Projenin en önemli faydası, temel hedeflerinden biri olan kullanım kolaylığını sağlayarak kullanıcıların hayatını kolaylaştırması oldu. İlker Kuruöz, “Sahadaki adaptasyonun kullanıcılar üzerinde büyük bir baskı yapmadan bu kadar artması Turkcell açısından büyük önem taşıyor" dedi.
YORUMLAR
Ali Kural 02 TEMMUZ 2013 / 13:27 0 0
Outsourcing ne zaman inovasyon desteği oldu?

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics