Bilişim Dünyası 24 EKİM 2010 / 18:00

Turkcell, FreeMove İttifakı’na katıldı

Turkcell, dünyanın önde gelen dört mobil telefon operatörü tarafından kurulan ve uluslararası mobil iletişimi kolaylaştırmayı hedefleyen FreeMove İttifakı’na katıldı. FreeMove ile yapılan anlaşma, İşTcell’in, sayısı giderek artan çokuluslu kurumsal müşterilerine dünyanın pek çok yerinde büyük ayrıcalıklarla hizmet verebilmesini sağlayacak. İşTcell’li çokuluslu şirketler, bundan böyle mobil iletişim hizmetlerinden daha iyi servis bütünleştirmesi ve daha avantajlı fiyatlarla faydalanabilecek. Sekiz ülkede 62 milyon aboneye sahip Turkcell’in katılımıyla FreeMove İttifakı, toplam 36 ülkeye yayıldı.  FreeMove Yönetim Kurulu üyesi Claes Bidemar, konuyla ilgili açıklamasında şunları dile getirdi: “Mobil servislere erişim sağlamamız yönünde Türkiye gibi pazarlardaki kurumsal müşterilerimizden gelen taleplerin arttığını gözlemledik. Bu ortaklık, talebi karşılamak için küresel ağımızı genişletme kararlılığımızın göstergesidir. Avrupa’nın en hızlı büyüyen ekonomilerinden biri olarak Türkiye bizim için kilit önem taşıyan bir pazar. Turkcell’in aramıza katılarak ittifakımızın Avrupa’da kendine daha sağlam bir yer edinmesine katkıda bulunmasından büyük bir memnuniyet duyuyoruz.”
Turkcell’in Kurumsal Müşteriler Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Emre Sayın ise FreeMove ortaklığına ilişkin görüşlerini şöyle ifade etti: “Bu ortaklık bize rakiplerimiz karşısında üstünlük kazandıracak, çünkü artık uluslararası alanda varlığımızı çok daha fazla gösterebilecek ve kurumsal müşterilerimizi İşTcell’in avantajlarından daha çok yararlandırabileceğiz. İttifakın bir parçası olarak bir an önce Orange, TeliaSonera, TIM ve T Mobile ile işbirliğine başlayıp Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde çokuluslu şirketlere daha uygun fiyata daha kaliteli hizmet sunmak istiyoruz.”
Orange, TeliaSonera, TIM (Telecom İtalya Grubu) ve T-Mobile arasında 2003 yılında kurulmuş bir mobil telekomünikasyon ittifakı olan FreeMove, mobil operatörlerin müşterilerinin mobil servislere karmaşık yöntemlere ihtiyaç duymadan sorunsuz erişebilmesini hedefliyor. FreeMove halen 33’ü Avrupa’da olmak üzere  toplam 36 ülkede faaliyet gösteriyor. İttifak, Avrupa’daki en büyük birleşik ayak izine sahip.
ETİKETLER : Sayı:793

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics