Bilişim Dünyası 23 EKİM 2011 / 14:44

Turkcell Global Bilgi’den Artvin’e çağrı merkezi

Diyarbakır ve Erzurum çağrı merkezleri ile Doğu’ya teknoloji yatırımı yapan Turkcell Global Bilgi, şimdi de Doğu Karadeniz’in sınır şehri Artvin’de yeni bir çağrı merkezi açtı. Yeni çağrı merkezinin açılışı, 18 Ekim Salı günü, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Artvin Valisi Necmettin Kalkan, Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan, Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv ve Turkcell Global Bilgi İş Geliştirme ve Yeni Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Engin Utkan’ın katılımıyla gerçekleşti. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Artvin Çağrı Merkezi’ni gezdiği sırada, kulaklıkları takarak bir Halkbank müşterisine çağrı gerçekleştirdi. Turkcell Global Bilgi’nin 100 kişi kapasiteli merkezinin açılışı ile birlikte Turkcell, 167 bin nüfuslu Artvin ilinin en büyük işverenlerinden biri oldu. Turizm, tarım ve inşaat sektörlerinin ekonomiye yön verdiği ilde Turkcell Global Bilgi, ilk telekom yatırımı olma özelliği taşıyor.
Yerel yönetimin, halkın ve basının yoğun ilgisiyle açılan çağrı merkezinin açılış töreninde konuşan Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, iyi niyetle ve büyük bir gayretle Türkiye’ye teknoloji yatırımı yapmaya devam ettiklerini söyledi.
Halkbank müşterilerine hizmet verilecek, çalışanların yüzde 77’si kadın
Artvin Çağrı Merkezi, günde 15 bin arama kapasitesine sahip. Merkez çalışanları Halkbank müşterilerine yönelik olarak internet ve telefon bankacılığı aktivasyonu, hazır kredi bilgilendirme, kredi kartı satış, gönderim ve geri kazanımı gibi aramalar ve anket aramaları gerçekleştirecek. Yaş ortalamasının 25 olduğu çağrı merkezinde, çalışanların yüzde 77’si kadın. Çağrı merkezi çalışanlarının yüzde 29’u lisans, yüzde 29’u lise, yüzde 42’si ise ön lisans mezunlarından oluşuyor.
ETİKETLER : Sayı:843

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics