Bilişim Dünyası 04 HAZİRAN 2013 / 13:38

Turkcell Global Bilgi Belarus'ta

Belarus’taki dış kaynak çağrı merkezi olan Turkcell Global Bilgi, Minsk’teki merkezinde 150 kişi ile hizmet veriyor.

Turkcell Global Bilgi, 2010 yılında Belarus’un Minsk şehrinde açtığı çağrı merkezini, yeni binasına taşıyarak müşterilerine hizmet vermeye devam ediyor. Şirket, Belarus’taki merkezinde engellilere sunduğu iş imkanları ile de önemli bir sosyal sorumluluk projesine de imza attı.

Toplam 150 çalışanı ile müşterilerine gelen ve giden çağrı, back-office müşteri hizmetlerinin yanı sıra web-chat, e-posta ve sosyal medya kanallarının yönetimini sağlayan Turkcell Global Bilgi’nin Belarus’taki merkezinde çalışanların yüzde 21’i üniversite, yüzde 70’i ön lisans,  yüzde 9’u lise mezunlarından, toplam kadronun ise yüzde 84’ü ise kadınlardan oluşuyor.

Turkcell Global Bilgi’nin Yurtdışı İş Geliştirme Direktörü Vildan Çal Özel ise konuyla ilgili şunları söyledi:
2010 yılında Belarus’ta hizmete giren çağrı merkezimizde, gösterdiğimiz üstün performans sonucunda güzel işlere imza attık ve telekom sektöründe müşteri hizmetlerine yepyeni bir soluk ve yaklaşım getirdik. Yurt içindeki çalışmalarımız ışığında elde ettiğimiz tecrübeler, yurt dışında çok kısa bir zaman içerisinde söz sahibi olmamızı sağladı. Şu an Ukrayna’da 4, Belarus’ta 1 olmak üzere 5 tesisimiz bulunuyor. Ayrıca geçtiğimiz aylarda Rusya’da açtığımız ofisimiz ile Rusya’daki müşteri portföyümüzü hızla büyütüyoruz. Önümüzdeki dönemde yine bu coğrafyada yatırımlarımıza devam edeceğiz.”
ETİKETLER : Turkcell Global Bilgi

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics