Bilişim Dünyası 08 TEMMUZ 2013 / 11:37

Turkcell Global Bilgi birinci oldu

Turkcell Global Bilgi, çağrı merkezi sektörünün dünya çapındaki en büyük organizasyonu “ContactCenterWorld.com”un Viyana’da gerçekleştirdiği EMEA ( Avrupa- Ortadoğu ve Afrika) bölge finallerinde “En İyi Dış Kaynak İş Ortaklığı” kategorisinde birinci oldu.

Türkiye’nin lider müşteri ilişkileri yönetim merkezi Turkcell Global Bilgi, çağrı merkezi sektörünün dünya çapındaki en prestijli organizasyonlarından ContactCenterWorld.com’un düzenlediği yarışmadan birincilikle ayrılarak, yurtdışında elde ettiği ödüllere bir yenisini daha ekledi. Viyana’da gerçekleşen ve dünyanın önde gelen çağrı merkezi şirketlerinin yarıştığı bu önemli organizasyonda Turkcell Global Bilgi, Ukrayna’nın en büyük üç GSM şirketi arasında yer alan Life:) şirketi ile gerçekleştirdiği işbirliği dolayısıyla “En iyi dış kaynak iş ortaklığı” kategorisinde birinci oldu.

LİFE:)’ı müşteri memnuniyetinde birinci sıraya taşıdı

Turkcell Global Bilgi “En İyi Dış Kaynak İş Ortaklığı” kategorisindeki birinciliğini, dört sene içerisinde Life:)’ın çalışan memnuniyetini artırması, bu memnuniyetle birlikte müşteriye verilen hizmet kalitesini yükseltmesi ve firmanın kendi sektörü içerisinde en yüksek müşteri memnuniyetini yakalaması sebebiyle elde etti.

Turkcell Global Bilgi Genel Müdürü Bahadır Pekkan konuyla ilgili yaptığı açıklamada; Kurulduğumuz günden bu yana uluslararası arenada birçok önemli ödülü ülkemize taşıdık. Üstün teknolojimiz, hizmet anlayışımız ve 14 yıllık tecrübelerimizle müşterilerimize sunduğumuz performansın sadece yurtiçinde değil, yurtdışında da takdir toplaması bizler için gurur verici. Çağrı merkezi sektörünün dünya çapındaki en önemli organizasyonlarından olan ContactCenterWorld.com’un düzenlediği EMEA finallerinde Ukrayna’nın en büyük şirketlerinden biri olan Life:)’a sunduğumuz hizmetin birincilikle taçlandırılmış olması, yurtdışındaki müşterilerimize de verdiğimiz hizmet kalitesi ve çalışmalarımızın başarısını kanıtladı. Sektörümüzün yurtdışında yatırımı olan ilk ve tek Türk çağrı merkezi olarak şimdiye kadar, ülkemizi tüm platformlarda en iyi şekilde temsil etme gayreti ve vizyonu ile çalışmalarımızı yürüttük. Bundan böyle de aynı kararlılıkla ülkemiz için katma değerli işler üretmenin peşinde olacağız” dedi.

Yurtdışındaki ilk yatırımını Ukrayna’da 2008 senesinde yapan ve Ukrayna ve Rusya’daki müşterilerine hizmet sunan Turkcell Global Bilgi, kuruluşundan 3 yıl sonra Ukrayna’nın “en hızlı büyüyen dışkaynak çağrı merkezi” oldu. Ardından 2010 senesinde Belarus’ta açtığı çağrı merkezi ile sunduğu hizmet ağını genişletti. Şu an itibari ile 4’ü Ukrayna’da, 1’i Belarus’ta olmak üzere yurtdışında toplam 5 çağrı merkezi ile Ukrayna, Belarus ve Rusya’daki müşterilerine hizmet sunan Turkcell Global Bilgi, yurtdışında toplam bin kişiye istihdam sağlıyor.  

 

 

 
ETİKETLER : Turkcell Global Bilgi

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics