Bilişim Dünyası 24 HAZİRAN 2013 / 13:54

Turkcell U-20'nin ulusal sponsoru oldu

Turkcell, Dünya Kupası’ndan sonra FIFA’nın en önemli spor organizasyonlarından biri olan U-20 Dünya Şampiyonası’na ulusal sponsor olarak katkı sağlayacak. Millilerin ikinci maçını oynayacağı Rize, “Turkcell Akıllı Bilet” teknolojisinin FIFA tarihinde ilk kez uygulandığı şehirlerden biri olacak. 

 Turkcell, Akıllı Bilet uygulamasıyla FIFA tarihinde bir ilki gerçekleştirirken, yarın saat 21:00’de Yeni Rize Şehir Stadı’nda milli takımımızın Kolombiya ile yapacağı ikinci maç öncesinde Turkcell U-20 Tırı'nda Cumhuriyet Meydanı’nda futbolseverlerle buluşacak. Turkcell U-20 Tırı'nda çeşitli aktiviteler düzenlenecek. Yetenek yarışması, ayak tenisi, şaşırtan top, hedefi vurma ve tablette futbol gibi etkinliklerin yer aldığı tırlarda futbolseverler futbol tekniklerini yarıştıracak.

Koray Öztürkler: “Sporu hem tüm kalbimizle hem de teknolojik altyapımızla destekliyoruz.”

Turkcell Kurumsal İletişim ve İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, “Turkcell olarak Türk sporunun gelişimi ve güçlenmesine katkı için çalışmalarımızı uzun zamandır sürdürüyoruz. FIFA U-20 Dünya Kupası’nda, 20 yaşın altındaki genç millilerimize destek olmak da bu alandaki kararlılığımızın bir göstergesi. Rize, bu vesile ile FIFA tarihinde bir ilke sahne olacak. “Akıllı Bilet” uygulaması Turkcell’in altyapısı ve teknolojisi ile Rize’de gerçekleştirilecek. Bu ilke Rize’de imza atmaktan büyük mutluluk duyuyor, Türkiye U-20 Milli Takımı’na Turkcell ailesi olarak başarılar diliyoruz.”  

Akıllı bilet uygulamasıyla bilet kuyruğu yaşanmayacak

Turnuva boyunca, Türkiye’nin oynayacağı maçlarda ve final müsabakasında Akıllı Bilet uygulaması gerçekleştirilecek. Turkcell Akıllı Bilet teknolojisi sayesinde 3544’eMİLLİ yazıp gönderen taraftarlar, cep telefonuna gelen SMS'i stadyumlardaki özel gişelere okutarak maçlara kolayca girebilecek. Ayrıca Turkcell Akıllı Bilet ile taraftarlara özel sürprizler ve fırsatlar da sunulacak.

 

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics