Bilişim Dünyası 17 ARALIK 2014 / 14:45

Türkiye’de girişimcilik heyecanı maksimum seviyede

Türkiye’deki bilişim sektörünün bilgi, tecrübe, sermaye paylaşımında hızı  diğer  ülkelerin bilişim endüstrilerine göre yavaş oranda ilerlediği, ayrıca model olma yerine model alma metoduyla ilerlemiş  olması, fakat girişimcilikte heyecanın maksimum olduğu bir döngü içerisinde olduğu söylenebilir. Bu süre zarfında  her konuda olduğu gibi altyapı yerine üstyapıdan başlama anlayışı bilişim sektöründe de kendisini oldukça gösterdi.

Dojop Genel Müdürü Mustafa Canoğlu

Bilişim sektörünün artık tüketici alışkanlıklarını değiştirebilecek ihtiyaçlara daha fazla yöneleceği aşikâr. Ürün, hizmet, bilgi, tecrübe ve kaynakların artık paylaşılırsa  anlamlı olduğu bir ekosisteme doğru gittiğimizi söyleyebilirim. Birbirinden kopuk bir anlayışın sektör, devlet, eğitim kurumları tarafından sürdürülmeye devam edilmesi halinde dış  bağımlılığın devam edeceği kanısındayım.

Hızlı değişim ve gelişim dinamiklerinin temel başlangıç olduğu bilişim sektöründe  kesintisiz olarak 1000. sayıya erişme başarısını göstermiş olan, bu sektörün tüm paydaşları arasında köprü görevi gören BThaber’in  sektör ile ilgili oluşturduğu ilkeli haber ve bilgi paylaşımının Türkiye’de bilişim sektörü adına bir tarihsel kayıt oluşturma anlamında bir değer kattığını düşünüyorum.

 
ETİKETLER : 1000

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics