Bilişim Dünyası 09 HAZİRAN 2014 / 08:15

Türkiye’den bölgeye uzaktan eğitim

AcademyTech, kiralanabilir BT eğitim laboratuvarı ile eğitimi yurtdışına da taşıyor.

Günümüzde rekabette bir adım öne geçmek isteyen şirketlerin teknoloji yatırımları artıyor. AcademyTech, bu yatırımların karşılığını bulabilmesi için gereken yetişmiş eleman ihtiyacı ve yatırımların boşa gitmemesi için gereken eğitim ve danışmanlıkları sunuyor. Bugüne kadar binlerce şirket ve profesyonele eğitimler verdiklerini kaydeden AcademyTech kurucusu ve CEO’su Özcan Yıldız, uzaktan eğitime açık bilgi teknolojileri laboratuvarında uzaktan erişim olanaklarıyla tüm dünyaya hizmet verdiğini kaydetti.Aynı anda binlerce öğrenciye hizmet verebilen laboratuvarıyla Türkiye’deki gücünü bölgeye taşıyan AcademyTech, Cisco, Citrix ve VMware ekipmanlarının eğitimlerini kendi bünyesinde verdiği gibi, uzaktan yapılacak eğitimlere de platform sağlıyor. Bunun yanı sıra, ülkemizde teknoloji yatırımı gerçekleştirecek şirketlere de satın alma öncesinde merkezdeki ekipmanları inceleme ve deneme fırsatı sunuyor.
Uzaktan erişim sağlanan eğitimlerinin konu başlıkları şu şekilde sıralanıyor:
- Yönlendirme (Routing) ve Anahtarlama (Switching)
- Ses ve güvenlik
- Video ve Telepresence
- Veri merkezi
- Telekom hizmetleri sağlayıcısı
Bir günde dünya çapındaki yaklaşık 4 bin öğrenciye laboratuvara erişim kapasitesi sunduklarını kaydeden Özcan Yıldız, son teknoloji cihazlarla donatılan laboratuvarlarında, iki yıl içerisinde yaklaşık 60 ülkeden 10 binden fazla profesyonele eğitim verilmesini sağladıklarını söyledi. Bu ülkeler arasında Almanya, Fransa, İtalya ve Rusya gibi teknoloji kullanımı yoğun olanlar dikkat çekerken Avustralya, Hindistan, Venezuela, Singapur, Meksika ve Suudi Arabistan gibi dünyanın dört bir yanındaki merkezi bulunan şirketler de eğitimleri için AcademyTech’in bilgi teknolojileri eğitim laboratuvarını tercih etti.
Laboratuvar erişimleri sırasında 7 gün 24 saat İngilizce kullanıma açık olan laboratuvarda, Cisco Webex, Go to Meeting, Cisco Telepresence, Skype, telefon ya da e-posta üzerinden anlık olarak destek verilebiliyor.
Yıldız bölgenin önemli bir oyuncusu olarak, ülkemizdeki şirketlerin de gelişimine katkıda bulunmak istediklerini de ifade etti.
ETİKETLER : Sayı:975

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics