Bilişim Dünyası 19 MART 2013 / 09:14

Türkiye’den dünyaya BT ihracı

İş zekâsı ve müşteri ilişkileri yönetimi konusunda Türkiye’de ve dünyada birçok projeye imza atmış %100 Türk sermayeli Intellica, dünyaya çözümlerini ihraç ediyor. Şirket Ortadoğu, Doğu Avrupa ve Rusya’ya teknoloji ihraç ederken, Azerbaycan, Erbil, Bahreyn, Zagreb ve Moskova’da yerel şirketlere iş zekâsı çözümleri sunan tek Türk bilişim firması olma özelliğine de sahip.

Yurtdışına yönelik yatırımların toplam gelirin yüzde 50’sini oluşturmasını hedeflediklerini belirten Intellica Kurucu Ortağı Can Alhas, “Erbil’de Korek ile veri ambarı projesini gerçekleştiriyoruz. Orada ilk Türk bilgi-işlem firması biziz. Ekibimiz danışmanlık ve ürün ekipleri olmak üzere ikiye ayrılıyor. Danışmanlık ekibi Türkiye dışında Azerbaycan’da, Erbil’de, Bahreyn’de, Zagreb’de ve Moskova’da projeler yapıyor. Ürün ekibi ise birçok ülkedeki iş ortaklarımız ile Türkiye’deki kazanımları ilgili bölgelerde tekrarlıyorlar. Şu an toplam 55 kişi çalışıyor. Bütün dünyaya hizmet verebilen bir yapı oluşturmayı hedefliyoruz” dedi.

Intellica, geliştirdiği yazılım çözümleri ile özellikle finans, perakende, e-ticaret ve telekomünikasyon sektörlerinde hizmet veren firmaların direkt pazarlama kampanyalarında nokta atışı yaparak hedef gruplarına ulaşmalarını sağlıyor ve müşterilerine, kısa zamanda yüzde 100’e varan yatırım geri dönüş sözü veriyor.
ETİKETLER : Intellica

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics