Bilişim Dünyası 14 MART 2011 / 21:49

Türkiye’nin büyüme dinamizmi göz kamaştırıyor

Motorola Solutions; Türkiye’de imalat, ulaştırma ve lojistik sektörlerine odaklı çalışmalarını devam ettirirken, potansiyeli yüksek sektörleri de yakından izliyor.

Küresel çalışmalarında Türkiye’ye odaklanan Motorola Solutions, bölgede Türkiye’nin artan gücünü takibe almış durumda. Şirket; Motorola Mobility ile ayrılık sürecini 4 Ocak 2011 tarihinde resmen tamamladı ve New York Borsası’nda bağımsız bir şirket olarak işlem görmeye başladı. Bu yeni yapılanmanın ardından ilk uluslararası toplantıları olan Avrupa İş Ortakları Konferansı’nı (EPC 2011) İstanbul’da gerçekleştirdiklerini söyleyen Motorola Solutions EMEA Bölgesi Başkan Yardımcısı
Massimo Sangiovanni, Türkiye’nin, kurumsal gelecek planları içinde önemli bir yere sahip olduğunu söyledi. “Türkiye’ye inanıyoruz” diyen Sangiovanni, şunları söyledi:
“Türkiye, bölgesinde çok önemli. Son krizler de büyüme potansiyelini açıkça gösterdi. Motorola Solutions olarak kurumsal yapılanmamızda başarı için konumlandık. Türkiye’deki fırsatlar ve yüksek büyüme rakamları da doğru yere odaklandığımızı kanıtlıyor.”

Sağlık ve eğitimde potansiyel yüksek
Müşteri segmentinde kamu ve kurumsal müşteri dağılımının önemine işaret eden Sangiovanni, “Gelirimizde kamu ile çalışmalarımızın payı büyüktür. Özel sektör daha yüksek büyüme rakamlarına ulaşır. Buna karşılık, tek haneli büyüme sergileyen kamu kanadı ise krizlerden etkilenmez” analizini yaptı. Araştırma ve geliştirmeye her zaman önemli
yatırımlar yaptıklarını hatırlatan Sangiovanni,
2011 yılı beklentileri konusunda şunları söyledi:
“Halka açık bir şirketiz.
Bu nedenle rakamsal hedefler veremiyoruz. Ama kamu ile çalışmalarımızda tek haneli büyüme bekliyoruz. Kurumsal tarafta ise büyüme beklentilerimiz daha yüksek. Tabi bu beklenti, ülkeye ve çalışma yaptığımız sektöre de bağlı. Örneğin; imalat sanayi, bazı sektörler göz önüne alındığında tek haneli büyüme demektir. En azından benim ülkemde, İtalya’da böyle. Ama bu durum, bazı ülkelerde de çift haneli büyüme getirir. Bu yüzden beklentiler ülkeden ülkeye değişir. Türkiye, Rusya, bazı Ortadoğu ülkeleri hızlı büyüme sergiliyor.
Bizim için Türkiyeözelinde imalat, ulaştırma ve lojistik en büyük sektörler. Sunduğumuz çözümler ışığında potansiyeli
yüksek olan sektörler ise sağlık ve eğitim.”

Bölgenin parlayan
yıldızı Türkiye
2011 Haziran’ında Türkiye’de yapılacak olan genel seçimlerin, Motorola Solutions’ın özellikle
kamu kanadındaki çalışmalarına etkisini sorduğumuzda Sangiovanni, “Her
ülkenin hayata geçirilmiş veya geçirilmesi planlanan, kapsamlı çalışmaları var.
Bu yüzden Türkiye’de
neler olup bittiğini
yakından izliyoruz”
yanıtını verdi. Ortadoğu’nun farklı ülkelerinde ortaya çıkan karmaşanın, bölgeye ve çalışmalarına etkilerini ise Sangiovanni şöyle anlattı:
“Dünyanın her yanında olup biteni yakından izliyoruz. Sonuçta çokuluslu bir şirketiz. Oradaki çalışanlarımızın durumunu yakından takip ediyoruz. Bu tabloda Türkiye’nin potansiyeli ise harika. Böyle bir pazarda yatırım yapmak bizim için önemli.”
ETİKETLER : Sayı:812

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics