Bilişim Dünyası 02 NİSAN 2011 / 02:03

Türkiye’ye yatırım sürüyor

Türkiye’ye yatırım kararı ile yerel ofisini açan SolidWorks, iş ortaklarının sayısını artırarak çalışmalarını sürdürüyor.

T ürkiye’deki satış faaliyetlerini dört iş ortağı ile sürdüren SolidWorks, eğitim alanındaki iş ortağının da Kliksoft olduğunu duyurdu. Her alana odaklı çalışan iş ortaklıklarını tercih ettiklerini belirten SolidWorks Bölge Yöneticisi Murat Tüzüm, “Kliksoft ile eğitim alanındaki açığımızı kapatmış olacağız” dedi. 2010 yılını beklentilerinin üzerinde kapattıklarının altını çizen Tüzüm, “Bu başarımızda Türkiye’nin içinde bulunduğu olumlu ekonomik yapı da etkili oldu. Daha ileri vadede gerçekleştirmeyi düşündüğümüz işbirliklerini de erkene alma fırsatı bulduk. Bu olumlu sonuçlar sayesinde Yunanistan pazarının da Türkiye’den yönetilmesi sağlanmış oldu. Türkiye’nin bölgeyi yöneten ülke olma projesinin de pilot uygulamasına da Yunanistan’la birlikte başlatmış olduk” şeklinde konuştu.

2011 de iyi başladı
İçinde bulunduğumuz yılın ilk çeyrek verilerinin henüz kesinleşmediğini ifade eden Murat Tüzüm sözlerini şöyle bitirdi:
“Rakamlar kesinleşmese de bizim için iyi bir ilk çeyrek geçirdik diyebilirim. Türkiye’de yetkili satıcılarımıza destek olacak teknik uzman istihdamını yaptık. Hedefimiz pazardan hızlı büyümekti ki bunu 2010 yılında başardığımızı söyleyebilirim. 2011’in ilk çeyreğinde de bu hedefimizle doğru orantılı olarak devam ediyoruz. 2011 ve 2012 hedeflerimizde ise ürün satan şirket yapısından çözüm satan bir şirket yapısına geçmek söz konusu. Son olarak San Antonio’daki toplantımızda da tanıtımlarını yaptığımız üzere Live Building isimli ürünümüzle mimari ve inşaat alanında da güçlü projelere imza atmayı planlıyoruz.”

Murat_TuzumEğitim sektöründeki yetkili satıcı Kliksoft

Solidworks, Türkiye genelindeki eğitim kurumlarında ürünlerinin kullanımı artırmayı ve eğitim müfredatlarına yazılımları ile ilgili derslerin eklenmesini hedefliyor. Murat Tüzüm; “Türk sanayicisinin önemli sıkıntılarından bir tanesi aradığı özelliklere uygun kalifiye mühendis veya tasarımcı bulamaması. Milyonlarca kişi iş ararken, binlerce şirketin de eleman araması, iş arayan kişilerin açık pozisyonlara yerleşmek için gerekli donanıma sahip olmadığını gösteriyor. Yeni yapılanmamız ile üniversiteler, meslek yüksek okulları ve meslek liselerinde SolidWorks eğitimi veren meslek edindirme kurslarının güncel yazılım ürünlerimizi kullanmalarını amaçlıyoruz. İlgili kurumlarda eğitim gören öğrencilerin, geçerli teknoloji ve bilgi ile donatılarak, işletmelerin mevcut ihtiyaçlarını karşılar seviyeye gelmelerini hedefliyoruz. KlikSoft’un eğitim sektörüne yönelik uzmanlığının bize değer katacağına inanıyorum” dedi.
ETİKETLER : Sayı:815

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics