Bilişim Dünyası 26 EKİM 2015 / 07:20

Türkiye Finans Teknoloji Konferansı’na geri sayım başladı

IDC Türkiye Finans Teknoloji Konferansı, IDC Financial Insights Global Başkanı ve Asya Pasifik’in 10 yıllık deneyimi ile 11 Kasım tarihinde gerçekleştirilecek. Konferansta, Türkiye finans sektöründeki kıdemli karar vericilere yönelik olarak, müşteri deneyimini güçlendirmek adına sektördeki yenilikler ve stratejiler tartışılıyor olacak.

Türkiye’de BT yöneticileri rekabetin çok yoğun olduğu ve ciddi düzenlemelerle yönetilen bir pazarla karşı karşıya. Ekonomik ve politik türbülanslar da finans kuruluşları için ciddi bir tehdit oluşturuyor. Kurumlar, özellikle yeni iş alanlarında ilk giren avantajı kazanmaya çalışırken, büyümeyi de sürdürebilmek için sıklıkla kesişen ve birbirinden bağımsız önceliklere hızlı tepki vermek zorunda kalıyorlar. Öte yandan müşterilerin kendileri ne istediklerini tam olarak bilmezken, müşteri tercihlerini anlamlandırmak ve yeni gelir kaynakları yaratmak için etkili bir strateji olarak yenilik yaratmak ve inovasyon sürecinin risklerini dengelemek ön plana çıkıyor. IDC’nin “Finans Teknoloji Konferansı” bu ve benzeri birçok konuya ışık tutuyor olacak.
IDC Türkiye Ülke Müdürü Nevin Çizmecioğulları, Türkiye’deki yoğun rekabet ortamında finans kuruluşlarının teknolojideki son gelişmelerle gelen yenilikçi çözümler ile müşteri odaklı stratejilere odaklandığını belirtti. Çizmecioğulları sözlerini şöyle sürdürdü:
“Çevrimiçi ve mobil dağıtım kanallarını akıllıca kullanan bankalar rakiplerine göre ciddi avantaj sağlıyor ve müşteri deneyimini güçlendiriyor. Bu kanallardaki devam eden yatırımlar çok önemli; fakat kurumlar bir yandan da bu çok sofistike kurulumların artan oranda karmaşıklaşan güvenlik boyutuna ciddi şekilde odaklanmaya da devam etmeli.”

Konferans programında yer alan deneyim paylaşımları, paneller, interaktif yuvarlak masa toplantıları, tanışma ortamı ve birebir toplantıların yanı sıra, IDC Finans Sektörü ve Yatırım Araştırma Bölümü Direktörü Cyrus Daruwala tarafından gerçekleştirilecek olan “Çoklu Kanal Deneyimi ile Müşteri Memnuniyeti” konulu bir çalıştay (workshop) da yer alacak.
Sektör özelindeki güncel teknolojilerin İstanbul’da gerçekleşecek olan Finans Teknoloji Konferansında, KoçSistem, Intel, Citrix, Juniper Networks, CSC, Fortinet-RZK, A10 Newtorks, QlikView, Websense, Lexmark, Natek, Veeam, CyberArk, ITWay-Check Point, Prolink-Red Hat, Platin Bilişim, Veripark, Logitech, Logsign, Tesan, VMware gibi birçok lider üretici ve kanal tedarikçileri sponsor olarak yer alıyor. 
ETİKETLER : 1043

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics