Bilişim Dünyası 27 HAZİRAN 2013 / 14:59

Türkiye'nin en iyi işverenleri açıklandı

2012 yılında Türkiye’de ilk çalışmalarına başlayan dünyanın en prestijli organizasyonlarından “Great Place to Work”, Türkiye’nin “En İyi İşverenleri”ni seçti.  19 Haziran akşamı, Adile Sultan Sarayı’nda açıklanan sonuçlara göre Atos Türkiye,  “500 çalışan ve üstü büyük işletmeler” kategorisinde en iyi ikinci şirket ödülünü kazandı.

Atos’un “wellbeing at work” uygulamasıyla iş ile özel hayat arasındaki dengeyi sağlamak, çalışan memnuniyetini ve sadakatini artırmak ve böylece “en çok çalışılmak istenen firma olmak” hedefiyle yola çıkan Atos, bu konuda dünyanın en prestijli ödülleri arasında sayılan “Great Place To Work” (En iyi İşveren) anketinde,  “500 çalışan ve üstü büyük işletmeler” kategorisinde ikinciliği kazandı.

Dünya çapındaki en başarılı ve yenilikçi işletmelerin incelenmesi ve tanıtılması amacıyla hareket eden Great Place to Work Enstitüsü, her yıl 11 milyonun üzerinde çalışanı temsil eden 5 bin 500’den fazla kuruluşla çalışmalarını sürdürüyor. 45 farklı ülkede çalışmalarını sürdüren enstitü tarafından hazırlanan “Great Place to Work” (En İyi İşverenler) listesi ise küresel medya tarafından en prestjli kaynaklar arasında değerlendirilerek, 25 milyondan fazla okuyucuya ulaştırılıyor.

Geçen yıl Türkiye’de de çalışmalarına başlayan enstitü, Türkiye’nin en iyi işverenlerini seçti. 19 Haziran akşamı, İstanbul Adile Sultan Sarayı’nda gerçekleşen görkemli bir gala gecesinde şirketler ödüllerini teslim aldı. Atos Türkiye, ülkemizde ilk kez uygulanan bu yarışmada, “500 çalışan ve üstü büyük işletmeler” kategorisinde ikinciliği elde etti.

Konuyla ilgili konuşan Atos Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Orhan Akbulut, “Great Place to Work anketinde, Atos Türkiye çalışanlarının yüzde 72’sinin olumlu cevap verdiğinin altını çizdi. Türkiye’de Atos çalışanlarının yüzde 83 katılım gösterdiği ve yüzde 72’nin olumlu yanıtladığı anket, Atos Türkiye’nin küresel programlara paralel olarak yürüttüğü “well-being at work” pozitif çalışan yaklaşımı ve yenilikçi insan kaynakları uygulamalarının da başarıya ulaştığının göstergesi oldu. İş ve özel yaşam dengesini sağlayabilmek için kurum içi e-postalara son veren “Zero e-mail”, esnek yan haklar, sosyal sorumluluk projelerine çalışanların katılımını sağlayan organizasyonlar ve hobi kardeşlikleri gibi uygulamaları içeren bu insan kaynakları programıyla Atos, teknolojide öncü bir firma olarak çalışanlarına en iyi çalışma ortamlarını sunmaya devam ediyor.
ETİKETLER : Atos
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN