Bilişim Dünyası 24 KASIM 2014 / 09:58

Türkiye pazarında etkinlik artacak

Küresel çapta şimdiye kadar 18 ülkede etkinlik düzenleyen küresel pazarın önde gelen NAS tedarikçisi Synology, Türkiye’deki ilk etkinliğini gerçekleştirdi.

Kurumsal ve ev tipi kullanıcılar için kullanışlı depolama çözümleri sunan Tayvan kökenli Synology, veri depolamayı, paylaşımı ve farklı platformlar arasında dosya senkronizasyonunu mümkün kılan ürünleriyle Türkiye pazarında etkinliğini artırmayı hedefliyor. Bu kapsamda ilk Türkiye etkinliğini 11 Kasım’da Taksim-Nippon Otel’de gerçekleştiren şirket, distribütörleri ve kullanıcıları ile buluşarak yeniliklerini anlattı. Birbirine yedekli olan ürünleri ile arıza durumunda bile veri güvenliği ve kesintisiz çalışma olanağı sağlayan ürünleri hakkında bilgi veren Synology Türkiye Ürün Müdürü Volkan Yiğit, şunları söyledi:

“NAS sunuculara odaklı çözümlerimiz var ve son kullanıcılar, işletmeler ve teknoloji arasında köprü kurarak verileri depolamak için geleceğe yönelik kullanıcı merkezli yaklaşım sunuyoruz. Ürünlerimizin en temel özellikleri kolay kullanım, yüksek performans, sınırsız paylaşım imkanı, verimlilik ve güvenirlik. Sahip olma maliyetinin düşüklüğü ve enerji tasarrufu sağlaması gibi avantajlar da cabası.”

Geliştirme çalışmalarının sonu yok

Dinamik ve gelişen bir ekonomi ışığında NAS çözümlerini Türkiye pazarına sunmaya ve Türkiye’ye yatırım yapmaya odaklandıklarını belirten Yiğit, 2015 yılında daha geniş bir ürün gamıyla Türkiye operasyonunu büyütecekleri bilgisini verdi.

Düzenledikleri etkinlikte NAS ile birlikte zengin navigasyona sahip Surveilance Station (Gözetim İstasyonu) ürünlerinin sağladığı avantajları da gösterme imkânı bulduklarını söyleyen Yiğit, miktarı sürekli artan veriye istenen zamanda, istenen yerden erişebilmenin önemine işaret etti.

Üretilen ve paylaşılan verilerle birlikte yasalar gereği arşivlenmesi gereken kayıtlar da veri miktarını sürekli artırıyor. Kendilerinin ‘nerede olunduğu ve hangi cihazın kullanıldığından bağımsız olarak, verilere erişebilmek, paylaşmak için güvenli ve hızlı bir yol sağlayarak daha güçlü bir veri koruması ile erişilebilirlik özelliklerini bir araya getirdiklerinin altını çizen Yiğit, ekledi: “NAS sistemlerini yaygınlaştırmaya yönelik donanım, yazılım, işletim sistemi ve depolama servisleri geliştirmeyi sürdüreceğiz.”
ETİKETLER : 997

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics