Bilişim Dünyası 17 ARALIK 2014 / 14:37

Türkiye, teknoloji dönüşümünü yakaladı

Türkiye 2000’lerden sonra daha hızlı olmak üzere son 20 yıl içerisinde teknoloji dönüşümünü yakalamayı başarmış ülkelerden biri. Türkiye’nin teknolojiye adapte olması konusundaki bu ivmesi dış yatırımcılar için de ülkemizi bir cazibe merkezi haline getirdi.

Fly Mobile Türkiye Genel Müdürü Bilgin Demir

Elbette bu dönüşümün birçok faktörü var ancak en önemlisi genç nüfusumuzun yeni teknolojiye olan merakı ve yeni neslin teknolojiye olan yoğun ilgisinin eğitim dünyasını, özel sektörü ve hatta kamuyu değişime zorlaması.  Türkiye’de bilişim sektörü son 20 yıl içerisinde büyük bir değişim geçirerek artık yalnızca tüketen değil aynı zamanda bu devasa veriyi üreten ve o veriyi kullanarak iş yapan hale geldi. Teknolojiye olan ilgimizi ve üretkenliğimizi hiç azaltmadan, bilgi teknolojileri ile büyüyen, bunları pazarlayan ve geliştiren bir ülke olma hedefinde stratejilerimizi geliştirmeli ve yol haritamızı çizmeliyiz.

Sektörler büyürken aynı zamanda bu büyümeyi tetikleyen, yapılan değişimin etkisini hem sektöre hem de kamu otoritelerine duyuran ve sektörün ivmesini artıran yayınlara ihtiyaç vardır. BT Haber yıllardır teknoloji alanında sürdürdüğü yayıncılık ile bu rolü başarılı bir şekilde yerine getirmektedir. 20 yıldır yayın hayatında olan BT Haber, sektördeki tüm gelişmeleri ve sorunları bir bütün olarak ele alarak çözümler üretme noktasında bir hakem olmuştur. Bu anlamda BT Haber’in ülkenin bilim ve teknoloji vizyonunun gelişimine ciddi bir stratejik katkı sağladığını düşünüyorum.

 
ETİKETLER : 1000
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN