Bilişim Dünyası 13 HAZİRAN 2016 / 12:17

Türkkep ve FIT Solutions güçlerini birleştirdi

Türkkep ve FIT Solutions, müşterilerine daha etkin, kaliteli, bütünleşik hizmet ve çözüm sağlayabilmek için uzmanlıklarını birleştirdi.
 
Hızla yaygınlaşmaya devam eden e-dönüşüm uygulamaları, resmi, ticari, hukuki işlerin elektronik ortamda çok daha hızlı, etkin ve verimli yapılmasına olanak sağlıyor. Yasal düzenlemelerle kullanımı artan e-dönüşüm uygulamaları, ülke ekonomisine katma değer sağlarken, kamuya, özel sektöre ve vatandaşa önemli avantajlar sunuyor.
Yapılan işbirliğiyle beraber, her iki kurum da müşterilerine e-dönüşüm uygulamalarından daha avantajlı yararlanma fırsatı ile birlikte, uçtan uca e-dönüşüm hizmet ve çözümleri sağlayacak. FIT Solutions ve Türkkep, yapılan işbirliği ile 2016 yılı sonunda genel büyüme hedeflerine ilave olarak, gelirlerini ve müşteri sayılarını en az yüzde 25 artırmayı hedefliyor.
Türkkep, sağladığı KEP, e-imza ve e-saklama alanındaki kurumsal, bireysel çözüm ve hizmetlerine daha fazla odaklanarak; diğer e-dönüşüm hizmetleri olan e-fatura, e-defter, e-arşiv fatura ve e-bilet hizmetlerinde çalışmalarını FIT Solutions ile sürdürecek. FIT Solutions ise sunduğu e-dönüşüm hizmetlerine yoğunlaşırken; KEP, e-imza ve yasal geçerli e-saklama hizmet ve çözümlerinde Türkkep ile ilerleyecek. Hizmet ve çözümlerde uzmanlıklarını birleştiren her iki kurum da müşterilerine e-dönüşümün uygulamalarından uçtan uca yararlanma fırsatı sunacak.
 
Ülke ekonomisine katkı, işletmelere ve vatandaşa kolaylık
Yapılan yatırımın ve işbirliğinin değerlendirildiği etkinlikte konuşan Türkkep Genel Müdürü Yüksel Samast, “E-dönüşüm, resmi, ticari ve hukuki işlemlerin elektronik ortamda çok daha etkin ve verimli yürütülmesine olanak sağlıyor. Ayrıca işlemlerin ve bürokrasinin hızlanmasına, e-devlet uygulamalarının yaygınlaşmasına ve uluslararası rekabette avantaj sağlanmasına önemli oranda katkı sağlıyor. Kâğıda ve postalamaya dayalı işlemlerden kaynaklanan yüksek maliyetler ile çevresel zararları en aza indiren doğa dostu hizmet ve çözümlerimizi, bireylere, şirketlere ve kurumlara tüm Türkiye’de yaygın hizmet ağımızla güvenli, hızlı, kaliteli ve uygun maliyetlerle sağlıyoruz. FIT Solutions ile yaptığımız işbirliği ile kurumsal müşterilerimize daha avantajlı şekilde hizmet ve çözüm sunacağız. 2016 yılı sonunda KEP kullanıcı sayısının 200 bini, e-imza sayısının 2,5 milyonu, e-fatura ve e-defter kullanıcı sayısının 100 bini aşacağı öngörülüyor. Bu önemli işbirliğiyle müşterilerimize bütünleşik şekilde hizmet sunarak, büyük şirketlere ve KOBİ’lere daha hızlı ulaşacağız.”
İşbirliği anlaşması hakkında yorumlarda FIT Solutions CEO’su Koray Gültekin Bahar ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
“1999’dan beri sektördeki deneyimimizle ön plana çıkan e-dönüşüm firması olarak e-fatura, e-defter, e-arşivdeki uzmanlığımızı, Türkkep’in KEP, e-imza ve yasal geçerli e-saklama alanlarındaki uzmanlığı ile birleştiriyoruz. Her iki kurum da KEP, e-imza, e-saklama, e-fatura, e-arşiv fatura, e-defter ve e-bilet gibi e-dönüşüm hizmetleri ve çözümlerini tek elden verecek. Ayrıca Türkkep ile yaptığımız stratejik işbirliğimizin bulut çözümlerimizde hedeflediğimiz büyümeyi güçlendirerek devam ettireceğimize; Türki Cumhuriyetler ve Ortadoğu ülkeleri başta olmak üzere yurt dışı operasyonlarımıza odaklanıp, küresel çapta, BT sektöründe teknolojiye yön veren önemli aktörlerden olacağımıza inanıyoruz.”
 
 
ETİKETLER : Türkkep FIT Solutions 1076

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics