Bilişim Dünyası 10 ŞUBAT 2014 / 08:16

Türksat TeledünyaWeb ile Türksat 4A uydusunu tanıttı

Türksat A.Ş., yeni hizmeti TeledünyaWeb hizmetini tanıttı. 4 Şubat günü Çırağan Sarayı’nda bir tanıtım toplantısı düzenleyen Türksat, 14 Şubat tarihinde uzaya gönderilecek olan 4A uydusu ile ilgili bilgiler de verdi. Türksat 4A haberleşme uydusu, 14 Şubat 2014 Cuma günü saat: 23.09’da (Türkiye Saati ile) Kazakistan’daki Baykonur Üssünden uzaya gönderilecek.
42 derece doğu yörüngesinde işletilecek olan Türksat 4A uydusu, toplamda 36 transponder ve 2084 MHz kapasiteye sahip bulunuyor. Bu yılın ikinci çeyreğinde uzaya gönderilmesi planlanan 4B uydusu ise toplamda 43 haberleşme kanalı ve 3400 MHz kapasitesiyle 50 derece doğu yörüngesinde işletilecek.
Türksat’ın yeni bir hizmeti olarak tanıtımı yapılan ve IPTV alanında yeni bir televizyon platformu olarak tanımlanan TeledünyaWeb üzerinde yer alan kişiselleştirilmiş hizmetler, kullanıcıların diledikleri içeriğe daha kolay erişebilmelerini sağlıyor. Ayrıca kullanıcılar yeni film, popüler dizi, belgesel ve çok sayıda tematik programa istedikleri zaman istedikleri yerden ulaşabiliyorlar.
Türksat Genel Müdürü Dr. Özkan Dalbay, yaptığı konuşmada, uydu üretimi konusunda önemli aşamalar kaydettiklerini ve önümüzdeki dönemlerde tamamen yerli olarak üretilmiş uyduların uzaya gönderileceği bilgisini verdi.
Türkiye’nin 2023 hedefleri doğrultusunda, bölgesinde lider, dünyada önde gelen bir şirket olma yolunda kurumsal kimliğini yenileyen Türksat’ın yeni logosu da bu etkinlik ile tanıtıldı.
ETİKETLER : Sayı:958

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics