Bilişim Dünyası 16 ŞUBAT 2016 / 15:42

TV satın alırken önceliklerinizi belirleyin

Samsung, TV teknolojisindeki en yeni gelişmelerin keşfedebilmesi ve ihtilaca uygun ideal TV’nin satın alınması sırasında sorulması gerekenleri sıralıyor.

Görüş mesafesi ve TV boyutu uyumlu mu?
TV’nizi seçerken aklınızda bulundurmanız gereken birçok özellik ve işlev olmasının yanı sıra keyifli bir seyir deneyimi için ilk dikkat edilmesi gereken noktalardan biri evdeki izleme mesafenize göre doğru TV boyutunu seçebilmek. TV izleme mesafesine etki eden faktörlerden en önemlisi izlenecek içeriğin görüntü kalitesi. Evdeki izleme mesafesinin sabit olduğu düşünüldüğünde, içeriklerin kalitesinin artmasıyla daha büyük ekran televizyonları aynı mesafede izleyebilmeye imkan tanıyor. Eskiden 40 – 42 inç boyutlarında bir TV’nin oturulan yere olan uzaklığının ortalama 3 metre olması gerekirken, UHD içeriklerin yaygınlaşması ile aynı mesafeden 65 - 75 inç televizyonların izlenmesine imkan tanıyor.

UHD Sertifikası var mı?
Bakılması gereken bir özellik de çözünürlük. TV’nin boyutu ne olursa olsun çözünürlüğünün en son yayın teknolojilerini desteklemesi önemli. Satın alırken televizyonda bulunan panelin RGB olmasına ve bağımsız kuruluşlar tarafından verilen UHD sertifikasyonuna sahip olmasına dikkat edilmeli. Bunu anlamanın en kolay yolu ise ürün kutusunda Digital Europe UHD logosu olup olmadığını kontrol etmek. UHD sertifikasyonu ile SUHD TV, sahip olduğu Nano Kristal teknolojisi sayesinde Samsung SUHD TV daha fazla renk, göz alıcı parlaklık, gerçekçi detaylar ve yüksek kontrast ile üstün bir görüntü kalitesi sunuyor.

Yeni Curved (Kavisli) ekranlar ne sunuyor?
Kavisli ekran, bakış noktanızdan tüm ekranı aynı uzaklıkta izlemenizi sağlayarak görüntülerin köşelerde bile daha net izlenmesini sağlar. Bu homojen görüntüleme uzaklığı, düz ekran ile kavisli ekran televizyonları ayıran başlıca fark. Kenarları yaklaştırarak daha geniş bir görüş alanı oluşturduğundan, aynı boyutlardaki bir düz ekran ile kavisli ekrana yan yana bakıldığında da kavisli ekran daha büyük olarak hissedilir. Samsung’un Curved UHD Televizyonu, oturma odasında optimum izleme uzaklığı sağlamak için optimal bir kavis oranına sahip olarak dizayn edildi. 

TV’niz “akıllı” özellikler ve özel içerikler sunuyor mu?
Televizyona bakış açımızı değiştiren Smart TV’ler öncelikle içerik alanında sadece televizyon kanallarını izlemenin ötesinde VOD (İsteğe bağlı video) içeriklere birçok uygulama ve web tarayıcı üzerinden erişmenize imkan tanıyor.  Samsung Smart TV’lerin sahip olduğu Smartview teknolojisi, cep telefonu, tablet gibi mobil cihazlarda ve pc’lerde bulunan resim, müzik ve fotoğraf gibi kişisel içerikleri telvizyona tek bir tuşla aktarabilme imkanı tanıyor.  

Yeni nesil akıllı ev teknolojilerine uygun mu?
İlerleyen yılların en önemli trendinin nesnelerin interneti ve akıllı ev teknolojilerinin olması bekleniyor. 2020 yılına kadar Avrupa’da 50 milyondan fazla akıllı ev bulunması öngörülüyor. TV’ler ise bu yeni nesil teknolojilerin merkezinde bir kontrol sistemi olacak. Samsung, gelecekteki teknolojileri en iyi adapte olabilecek Tizen işletim sistemi sayesinde en sevdiğiniz içerikleri çok daha hızlı ve kolay erişebilir hale getiyor.
 
ETİKETLER : Samsung TV

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN