Bilişim Dünyası 07 OCAK 2016 / 15:36

Twitter, Türkiye'ye karşı dava açtı

Twitter, BTK tarafından verilen 150 bin liralık para cezasının iptali için mahkemeye başvurdu.Telekomünikasyon İletişim Bakanlığı’nın (TİB), sosyal medya devi Twitter’a terör propagandası yapılan içerikleri kaldırmadığı gerekçesiyle 150 bin liralık para cezası kesmesiyle başlayan olaylar, Twitter’ın karşı dava açmasıyla devam ediyor.  Twitter’ın Türkiye avukatı Gönenç Gürkaynak tarafından Ankara 10. İdare Mahkemesi’ne açılan davada, Twitter’a kesilen cezanın hukuka aykırı olduğu gerekçesiyle iptali isteniyor.

6 Ocak’ta Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın yaptığı açıklamaya göre, Twitter’da terörist propagandası içerikler yapıldığı gerekçesiyle Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından 150 bin lira ceza kesilmişti. Cezanın ödenmesi için verilen süre dolduktan sonra, Twitter’da Türkiye’nin verdiği cezanın iptali için geri dava açtı. Verilen cezayı ödeyecek gibi durmayan Twitter hakkındaki gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.
ETİKETLER : Twitter
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN