Bilişim Dünyası 20 EYLÜL 2013 / 11:30

Üç boyut, fark yaratır

Dassault Systèmes’in Türkiye 3D Experience Forumu’nun dördüncüsü 19 Eylül 2013 Perşembe günü Marriott Hotel İstanbul Asia’da gerçekleşti. Forum; Türkiye’nin yanı sıra Fransa, İtalya, İngiltere, Amerika ve Rusya’dan da üst düzey yöneticiler ve iş ortaklarının katılımı ile gerçekleştirildi. 350’den fazla katılımcının izlediği Forum’da Dassault Systèmes’in geleceğe yönelik stratejisinde de önemli bir yeri olan “3D Experience” kavramı üzerinde durulurken, Türkiye pazarındaki potansiyel ve büyüme de vurgulandı.

Etkinliğe Dassault Systèmes Euromed Bölgesi Direktörü Guido Porro, Dassault Systèmes Türkiye Genel Müdürü Burak Süsoy’un yanı sıra Fransa’nın Türkiye Büyükelçisi Laurent Bili, Dassault Systèmes’in Türkiye ve Fransa’dan üst düzey yöneticileri, teknik uzmanlar, Türkiye’deki Dassault Systemes iş ortakları ile birçok Dassault Systèmes Türkiye müşterisi katıldı. Forumun bu yılki konuk konuşmacısı ekonomi basınının duayen isimlerinden Emin Çapa oldu.

Açılış konuşmasını yapan Dassault Systèmes Türkiye Ülke Müdürü Burak Süsoy, bireyler ve şirketler için sürdürülebilir inovasyonu mümkün kılmak adına üç boyutlu deneyim çözümleri sağladıklarını söyledi. “3D teknolojilerinde artık bir sonraki aşamaya, deneyimsel üç boyutlu teknolojilere geçtik” diyen Süsoy, “Hedeflediğimiz 12 farklı sektörün tümünde 3D deneyimlerimizin evrensel bir dil haline gelmesi için yoğun bir şekilde çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Süsoy’dan sonra söz alan Fransa’nın Türkiye Büyükelçisi Laurent Bili, Fransız şirketlerinin Türkiye pazarına olan ilgisinin artarak devam ettiğini vurgularken, forumun bu yılki ana konuşmacısı “Güncel Ekonomi ve Finans Yorumları” başlıklı konuşmasıyla CNN Turk Ekonomi Müdürü Emin Çapa oldu. Çapa, gelişen dünya ekonomileri arasında güçlenerek yer alabilmek için daha çok çalışmak ve inovasyona önem vermek gerektiğini vurguladı. Dassault Systèmes Bölge Direktörü Guido Porro ise, Türkiye pazarının Dassault Systemes için öneminin altını çizdi. Porro, şunları söyledi:

'Nükleer'de hassas tasarım

“Dünyanın en yaratıcı şirketleri arasında yer alıyoruz. Türkiye pazarında son 3-4 yılda büyük mesafeler katettik, iş hacmimizi ikiye katladık. Türkiye‘deki çalışan sayımız aynı dönemde artarken, müşteri sayımız da yükseldi. Tüm dünyada 35 Ar-Ge merkezimizle Ar-Ge’ye büyük yatırım yapıyoruz. 12 farklı endüstriye farklı markalarımızla yenilikçi çözümler sunuyor, işlerini 3 boyutlu deneyimlerle kolaylaştırıyoruz”

Forumun konuklarından biri de Türkiye’de kurulacak ilk nükleer enerji santralindeki büyük oyuncu konumunda bulunan Rusya’nın nükleer enerji santralleri alanındaki dev firması NIAEP-ASE idi. NIAEP’den etkinliğe katılan Alexey Agafonov, “60 yıllık geçmişimizle ve şu anda 7000 çalışanımızla Rusya’nın enerji sektöründeki en önemli firmalarından biriyiz. 14 ülkede nükleer enerji tesislerinde ana yüklenici olarak faaliyet gösteriyoruz. Türkiye bizim için çok önemli bir ülke. Tüm dünyadaki faaliyetlerimizde Dassault Systemes’in 3D teknolojilerinden yararlanıyoruz. Dassault Systemes’in teknolojileri oldukça karmaşık yapılar olan nükleer enerji tesislerinin tasarımı, simülasyonu ve yönetimi gibi konularda bize destek oluyor” dedi.

 
ETİKETLER : Dassault Systemes

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics