Bilişim Dünyası 30 OCAK 2013 / 14:42

Üç büyük ilin trafik durumu NTV’de

İnfotech tarafından geliştirilen İnfotrafik, bugünden itibaren her sabah saat 06:30’dan sonra 10 dakikalık aralarla NTV ekranlarından ve NTV Radyodan İstanbul, Ankara ve İzmirlilerin hizmetinde olacak.

İnfotech’in geliştirdiği, harita üzerinden kaza, trafik yoğunluğu, yol çalışması gibi tüm trafik bilgilerine ulaşmayı sağlayan sistem bundan sonra NTV ekranlarında ve NTV Radyo’da yayınlanacak.

Trafiğin sadece İstanbulluların değil tüm büyük şehirlerin en önemli sorunu olduğunu belirten Infotech CEO’su Ali Ufuk Peker, yeni uygulama içinKullanıcıların trafik bilgilerine kolayca ulaşmasını amaçladık.  Birçok navigasyon sisteminde ve mobil serviste kullandığımız bu bilgiyi, NTV Televizyon ve Radyo yayınlarıyla da ulaştırıyoruz. CepTrafik Pro kullanıcılarıysa 81 ilimizle ilgili hem en geniş kapsamlı, hem de en detaylı trafik bilgisine ulaşacaklar” dedi.

İnfotech bilgi bültenlerinde sabah trafiği ayrıntılı bir şekilde görülecek, üç büyük kentteki güzergahların yoğunluğu, varsa kaza bilgileri, iki nokta arasındaki tahmini varış süreleri, araçların saatteki ortalama hızları canlı olarak yayınlanacak.

Akıllı telefon ve tabletlerden de ulaşılabilecek

İnfotech, daha önce piyasaya sürdüğü CepTrafik Pro ile aynı hizmeti akıllı telefonlardan, tabletlerden de kullanıcılarına sunuyor. CepTrafik Pro kullanıcıları şehirlerarası yollarda tüm Türkiye karayollarının trafik bilgilerine ulaşabiliyorlar. Benzeri hiçbir uygulamada olmayan detaylarla tüm şehir merkezlerindeki, ayrıntılı ve özet trafik bilgilerine ulaşıp 50 metrelik detaylar ve ara yollar da dahil trafik yoğunluğunu anlık olarak görebiliyorlar. Seyahat güzergahlarını seçerek ulaşım süresini öğrenebiliyor, seçilen güzergahtaki yol durumu, ulaşım süresi ile anlık güncellemeleri alıp, anlık hız ve yola ait hız limiti bilgilerini istenen yol için öğrenebiliyorlar.

 

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics