Bilişim Dünyası 07 EKİM 2012 / 13:44

Üç yeni şirket ile küresel yolculuk devam ediyor

Akfa Holding, yeni tecrübe ve birikimlerle Türkiye ve yurtdışı pazarlardaki hizmet alanını genişletmek ve grup şirketleri arasındaki sinerjiye güç katmak üzere üç yeni şirketi daha bünyesine kattı.
Türkiye’de büyük yazarkasa kurulu parkına sahip Edata Elektronik Sanayi şirketini  geçtiğimiz aylarda Türkiye operasyonu içine dahil eden Akfa Holding, yurtdışında da başarılarını tescil etmiş şirketleri satın alarak faaliyet gösterdiği pazar sayısını artırıyor. 300’ün üzerinde servis noktası ile 30 yıldan fazla servis tecrübesi bulunan R2 Elektrik Elektronik ve Polonya’da ödeme sistemleri üzerine faaliyet gösteren Farimex Polska Akfa Holding çatısı altına giren son şirketler oldu. Şirket alımları ile küresel arenadaki yolculuğunu kararlı adımlarla sürdürdüğünü bir kez daha ortaya koyan Akfa Holding, bu üç şirketle, 80’i yurtiçinde, 9’u yurtdışında olmak üzere toplam 89 kişiye istihdam sağlayacağını belirtiyor. Bu satın alma ile Polonya, Macaristan, Romanya, Yunanistan, Etiyopya, Kenya ve Zimbabve pazarlarında da iş fırsatları yaratmayı ve yurtdışı pazar payını artıracak projelere imza atma planlanıyor.
ETİKETLER : Sayı:891

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN