Bilişim Dünyası 01 EYLÜL 2014 / 09:37

Üçlü işbirliği mobiliteyi destekleyecek

VMware, NVIDIA ve Google; VMworld 2014 konferansında, Google Chromebook ürünlerine yüksek performanslı sanal masaüstü ve iş istasyonu sınıfında grafikler sunmak üzere işbirliği çalışmalarını duyurdu. Söz konusu çözümle, VMware Blast Performance ve NVIDIA GRID vGPU teknolojisinin yeni nesli, zorlu görsel bilgi işlem ihtiyaçlarını karşılayacak ve bu ortak çalışmanın, yüksek performanslı sanal masaüstü için donanım seçeneklerini artırması bekleniyor. Konuyla ilgili bilgi veren VMware Son Kullanıcı Bilişimden Sorumlu İdari Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Sanjay Poonen, “Tüm endüstrilerin organizasyonu ve ihtiyaçları, üç sektör liderinin yeni bir yol sunan çözümünü kullanan mobil bulutu benimsemeye hazır olacak” dedi. Google Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı Caesar Sengupta da, “Chormebook’lar geleneksel bilgisayarların çoğu sorununa yeni bir yaklaşım getirmek üzere tasarlandı” yorumunu ekledi.

Söz konusu ortak çözüm, sanal grafik uygulamalarının ölçekli performansını optimize ediyor. Yani çözüm, veri merkezinde VMware Horizon ile birleştiğinde, tek bir sunucu üzerinde daha fazla masaüstü ve uygulamaya olanak verecek şekilde grafik ve CPU kullanımını optimize edebilecek. Program 2014’ün son çeyreğinde NVIDIA ve VMware müşterilerine açık olacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN