Bilişim Dünyası 29 HAZİRAN 2015 / 07:13

Uçtan uca destek girişimcileri bekliyor

Girişimlerin başarısı için gerekli girişim sermayesini, stratejik ortaklıkları, uzmanlık ve mentor desteğini sağlamayı hedefleyen StartersHub; MV Holding, Gedik Yatırım, Netmarble Türkiye ve Bahçeşehir Üniversitesi’nin işbirliğiyle Levent'te hayata geçirildi. StartersHub’ın, ortak çalışma başlığında, Türkiye'nin yanı sıra Avrupa, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Bağımsız Devletler Topluluğu'ndan girişimlere de dünya standartlarında destek sağlaması hedefleniyor. Merkezin açılışında konuşan MV Holding İcradan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Dorman da, “StartersHub, girişimcileri cesaretlendirecek ve zorlu iş dünyasının içindeki yolculuklarında onlara destek olacak” dedi.

Çalışma alanı tam donanımlı

MV Holding ve Gedik Yatırım'ın ana yatırımcısı olduğu StartersHub, Avrupa’nın en büyük, dünyanın ikinci büyük hızlandırma programı Startupbootcamp’in İstanbul bacağını da içine alıyor. Başlangıç sermayesi 22 milyon TL olan yatırım ortaklığı ile kurulan bu oluşum, stratejik ortaklıklar ile birlikte finans teknolojileri, oyun, yaşam bilimleri, nesnelerin interneti ve büyük veri alanlarındaki programları sürdürecek.

Yenilikçi bir fikri olan ve bunu bir iş modeline dönüştürmek isteyen girişimciden piyasaya sürecek bir ürünü olan ya da iş modelini bir ileri seviyeye taşımak isteyen şirketlere kadar herkese açık bir yapı olan StartersHub, girişimciye 360 derece destek olmayı amaçlıyor. Yapılan başvurular, alanında profesyonel bir ekip tarafından incelendikten sonra, seçilen ekiplere her anlamda donanımlı bir çalışma alanı sunuluyor. Her aşamada girişimcilere destek olmayı hedefleyen StartersHub kapsamında seçilen ‘fikir aşamasındaki projeler’ için girişimcilere başlangıç seviyesi olarak 15 bin dolar, sonraki aşamalarda ise 250 bin dolar’a kadar fonlama sağlanacak.

 
ETİKETLER : 1028

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN