Bilişim Dünyası 22 NİSAN 2012 / 13:22

Uçtan uca verimli destek

Basistek; SAP ve HP çözümleri ile veri merkezlerindeki gelişimi farklı ürün ve uygulamalarıyla destekliyor. SAP’nin altyapı ve yönetim yazılımları kurulumunda öne çıkan Basistek, SAP iş pratiklerinin bir sonucu olan Basismon SAP yönetim yazılımını sunuyor. Basistek Satış ve Pazarlama Direktörü Mehmet Ali Ceylan, BT profesyonellerinin Basismon ile tüm SAP altyapısını tek bir konsoldan izleyerek sistem hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olabildiğine işaret etti. Bu yapı, BT yöneticilerine istedikleri tarihe ait performans raporlarını alma ve sistem performansını karşılaştırmalı olarak izleme imkanı sunuyor. SAP kullanıcısı dahi olsa, işletmelerin farklı altyapı bütünleştirmelerine ihtiyaç duyabildiklerine dikkat çeken Ceylan, “İş teknolojileri optimizasyonu çözümlerinde HP ile iş ortaklığımızın arka planında bu ihtiyaçlara yönelik çözümlerin üretilmesi gerçeği var” dedi. Sistem ile SAP ve SAP harici sistemlerin kontrol ve denetim hizmeti ile, bütün farklı sistem bütünleştirmeleri ile tüm sistem altyapılarının takibi gerçekleştirilebiliyor. Ceylan, HP ile çalışmalarını da şöyle detaylandırdı:
“HP İş Teknolojileri Optimizasyonu, kurumlarda uçtan uca BT altyapısının otomasyon ortamında izlenmesini ve yönetimini sağlıyor. Bu yazılımlar BT altyapısında gerekli değişikliklerin hızlı, kapsamlı yapılmasını sağlıyor. Ayrıca yeni BT servislerinin sunumunu da çabuklaştırıyor. CIO’lar, bu yazılımlar ile değişikliklere uygun BT altyapılarının düzenlenmesinde hızlı davranıp gerekli değişikliklerin hayata geçirilmesini kolaylaştırabiliyor.”

Enerji maliyetlerini kontrol farkı
Ceylan, 2011 yılında başlanan yurtdışı projelerinin 2012 yılında hız kazanarak devam etmesi için çalıştıklarını belirtti. Ceylan, Basistek’in, işletmelerde hizmet veren her türlü elektronik cihazı bilgisayar ağının bir parçası haline getirmede özel çözümler de üretebildiğine işaret etti. Örneğin, BasisPower ile işletme sahipleri veya yöneticileri, enerji tüketimini departman bazında yönetebiliyor. Ayrıca birden fazla noktadaki enerji harcamalarını tek bir merkezden denetleyebiliyor, toplam ve anlık enerji tüketimlerini istediği zaman görüp, belirlenmiş değerler aşıldığında bundan e-posta, SMS gibi yöntemlerle anında haberdar olabiliyor. Ceylan, BasisPower’ın kurumların cihaz bazındaki elektrik tüketim takibi ve enerji seviyesi ölçüm ihtiyaçlarına yanıt verdiğini, departman bazında da sayaç yönetimini gerçekleştirerek, özellikle alışveriş merkezi gibi ortamlarda enerji maliyetleri yönetimini sağladığını vurguladı.

Altyapı yönetimi ayrı bir uzmanlık

Basistek’in sağlık sektörüne yönelik çözümü olan BasisMed, laboratuvar ve hastane cihazlarının yerel bilgisayar ağına (LAN) dahil olmasını sağlarken, işletme genelinde veri akışı ve hizmet kalitesi artışı gibi özellikleri, yönetim maliyetlerinden tasarruf ve etkin çalışma imkanını sunuyor. Ceylan şunları söyledi: “Araştırmalar, dağınık yönetim yazılım ve uygulamalarının belli bir vadede üç ana eksende toplanmasını öngörüyor. Yazılım endüstrisinin hızla büyüyen bir segmenti olan altyapı yönetim yazılımları bugün tüm kurumlar için önemli bir yatırım kalemi. Tüm donanım ve uygulamaların üzerinde çalıştığı altyapıların yönetimi ise ayrı bir uzmanlık.”
ETİKETLER : Sayı:868

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics