Bilişim Dünyası 09 HAZİRAN 2016 / 10:21

Ulaşım merkezlerinde yeni teknoloji MULTI

thyssenkrupp Asansör’ün geliştirdiği, ilk halatsız asansörü olan MULTI, yeraltı ulaşımına olanaklar getiriyor. Hem dikey hem de yatay olarak hareket edebilen MULTI,  derin yüzeylerdeki ulaşım platformlarına  hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşmayı sağlıyor. MULTI, Londra’da düzenlenen bir panelde değerlendirildi. Şehirlerdeki kilit ulaşım merkezlerinde yeni teknolojilerin uygulanmasının insanları bir noktadan diğerine taşımak için kaçınılmaz bir gereklilik olduğuna dikkat çekilen panelde, eski yeraltı ulaşım ağı olan Londra Metrosu'nun yolcu sayısının son 10 yılda yüzde 33 oranında arttığı ve yıllık yolcu sayısının 1,3 milyara ulaştığı vurgulandı. Panelde, ulaşım merkezlerinin giderek alışveriş ve yeme-içme mekanları haline gelme yolunda ilerlediği belirtildi.
 
Weston Williamson + Partners mimarlık şirketi kurucu ortağı Chris Williamson, “MULTI gibi halatsız asansör teknolojilerinin erişim sağlama potansiyeli bulunuyor. Birçok yeraltı ağının karşı karşıya olduğu mobilite sorunlarını çözmek için ezber bozan bir çözüm sunabilir. Yerin altındaki istasyonların büyümesini sağlayarak, kapasiteyi artırmak için mevcut hatların da altına inşa edilecek yeni ray hatlarının yapılmasını da mümkün kılabilir.”
 
thyssenkrupp Asansör CEO'su Andreas Schierenbeck, “MULTI, ilk olarak yüksek binalar için tasarlanmıştı ve buradaki amaç, asansör kuyu kapasitesini ikiye katlamak, asansör ayak izini azaltmak, dikey ve yatay yönde hareket etmeyi mümkün kılarak mimarların daha yüksek, daha yaratıcı ve kullanıcı dostu yapılar inşa etmesini sağlamaktı. Ancak MULTI, onu metro istasyonları için bir çözüm haline getiriyor. Yeraltı ağında yaşanan tıkanıklıkları da giderebilecek pratik bir çözüm de sunuyor.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN