Bilişim Dünyası 16 EYLÜL 2012 / 14:18

Uluslararası devlerle ortak çalışma

Nebim, “Nebim V3 Merchandise Planlama” çözümünü kullanıcıların hizmetine sundu.

IBM Cognos ara yazılımını kullanan “Nebim V3 Merchandise Planlama” yazılımı daha etkin ürün yönetimi için tasarlandı. “Nebim V3 Merchandise Planlama” sayesinde perakende sektöründe iş yapan şirketler; satışlarını, indirimlerini, brüt marjlarını ve stoklarını detaylı bir şekilde planlayarak sezon öncesi ve sezon içi bütçeleme süreçlerini etkin bir şekilde yönetebiliyor ve stok kaynaklarını daha verimli kullanarak karlılıklarını artırma olanağına sahip oluyor. Uygulama dahilinde; ürün kategorileri bazında satın alma, satış, indirim, brüt marj ve “Open to Buy (OTB)” envanter bütçeleri hazırlanabiliyor. Ek olarak bu planlar; “birebir (Like for Like)” mağazaların satış bütçeleri ile eşleştirilebiliyor ve “Haftalık Satış ve Envanter - Weekly Sales and Stock Intake (WSSI)” planları gerçekleştirilebiliyor.
Nebim Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı Murat Demiroğlu, “Nebim V3 Merchandise Planlama” ile ilgili olarak; “Nebim’in perakende sektöründeki şirketlere sunduğu akılcı bir planlama çözümü olan “Nebim V3 Merchandise Planlama”, ürün yönetim süreçlerinin daha etkin ve verimli bir biçimde yürütülmesi için tasarlandı. Geliştirdiğimiz planlama çözümü, bu konuda dünyadaki sayılı çözümlerden biri. Amacımız; geliştirdiğimiz çözümü kullanıcılarımıza anlaşılması kolay, planlanan tüm detayın geçen yılların bilgileriyle karşılaştırılabildiği bir ortamda sunmak ve şirketlerin planlama süreçlerinin son derece hızlı ve birkaç tuş ile kullanılabilecek pratiklikte olmasını sağlamak. Bu prensiple geliştirdiğimiz planlama sisteminin en önemli bileşenlerinden biri “IBM Cognos TM1” ara yazılımı. Aynı zamanda IBM gibi uluslararası bir teknoloji markasının desteği, sistemin profesyonelliği açısından son derece önemli. Nebim V3 ekseninde bu tür profesyonel bir planlama çözümünü kullanıcılarımıza sunduğumuz için son derece mutluyuz.” dedi.

Önemli değişim başladı
Nebim olarak önemli bire değişim içinde olduklarının da altını çizen Murat Demiroğlu, “Geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğümüz yeni ürünümüz Nebim V3 ERP, gerçek bir ERP yazılımı. Bu ürünümüz çok uluslu markaların ürünleriyle mücadele edebilecek kadar da güçlü bir ürün. Aslında bu gücünü de kanıtladı diyebiliriz. Zira hazır giyim markası İpekyol’daki yabancı ürünü bu ürünle değiştirdik.  Yaklaşık yedi ay süren projeyle Ekim 2011’de İpekyol’un 120 mağazası Nebim V3 POS kullanımına başladı. Daha sonra, 1 Ocak 2012’de, Nebim V3 ERP’nin diğer uygulamalarının da canlı kullanımına geçildi.  Yıllardır geliştirmekte olduğumuz yeni ERP çözümümüz olan Nebim V3’ü bir süre önce pazara sunduk. Nebim V3, canlı kullanıma geçen birçok şirkette kendini kanıtladı. Uzun süredir üzerinde çalıştığımız Nebim V3’ü, Türkiye’nin önde gelen şirketlerini önümüzdeki yıllarda uzun soluklu bir şekilde desteklemek amacıyla geliştirdik. İpekyol ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği de bu vizyonun bir parçası. Nebim olarak bizler de 1996 yılından bu yana İpekyol ile beraber çalışmaktan dolayı mutlu ve heyecanlıyız. Bu projeyi, daha fazla değer katarak geliştirmeye devam ediyoruz” dedi.
ETİKETLER : Sayı:888

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics