Bilişim Dünyası 20 TEMMUZ 2016 / 11:16

Uluslararası İş Eğilimleri Raporu Yayınlandı

Experian, şirketlerin büyüme stratejileri ile dolandırıcılığın önlenmesi arasındaki ilişkiyi ele alan ilk yıllık uluslararası dolandırıcılık raporunu yayınladı. ‘Uluslararası İş Eğilimleri: Büyüme Hedeflerinin Artan Dolandırıcılık Tehdidinden Korunması” adıyla yayınlanan rapor, üst düzey yöneticiler ile dolandırıcılığı önlemek için çalışan profesyonellere yönelik bir yol haritası olarak hazırlandı. Rapor, iş büyüme hedefleri ve dolandırıcılığı önleme stratejilerinin uyumlu hale getirilmesi hakkında bilgi sunuyor ve giderek büyüyen sanal dünyadaki risklerden korunurken aynı zamanda gelir artışının nasıl sağlanabileceği konusunda yeni bakış açıları getiriyor. Rapor, ayrıca yeni hesap açma, hesaba erişim, para hareketi işlemleri, dolandırıcıların sızdıkları iş süreçlerine ve gelişmiş dolandırıcılık analitiği gibi dolandırıcılıkla mücadelede yeni ortaya çıkan eğilimlere odaklanıyor.
Experian Dolandırıcılık ve Kimlikten Sorumlu Başkan Yardımcısı Steve Platt, dolandırıcılık yüzünden kayıpların, iş yapmanın bir maliyeti olduğunu kabullenen bir anlayış mevcut diyerek sözlerine devam etti; “Ancak dolandırıcılar evrim geçirip güçlendikçe, bu maliyet de tırmanıyor ve mevcut durum artık geçerli veya kabul edilebilir olmanın ötesine geçiyor. Hepimiz, dolandırıcılığa karşı mücadelede, ticari operasyonlarımızda ve pazarlamada olduğu kadar ileri görüşlü olmak zorundayız ve başarılı olmamız için tüketicileri gerçek bir şekilde anlamamız çok kritik.”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN