Bilişim Dünyası 05 AĞUSTOS 2017 / 18:36

Univera yine ilk 5 arasında

POI Retail Execution Raporu’na göre; geçtiğimiz yıl alanında dünyanın en iyi 5 yazılım firması arasında yer alan Univera, bu yıl aynı konumu korurken, ürün değerlendirmesinde de tam puan aldı. En iyi mobil arayüz ödülüne de layık bulunan Panorama, böylece rakipleri arasında üst sıralara çıktı. 
Bağımsız danışmanlık ve araştırma hizmeti veren Promotion Optimization Institude (POI), sektör liderleri ve konusunda uzman danışmanların yaptığı çeşitli anketlerle, firmaları ve çözümlerini değerlendiriyor. Bu araştırmalardan biri olan “Retail Execution and Monitoring in Consumer Goods” ile tüketici ürünleri sektöründeki çözümlerin yeterliliği araştırılıyor ve puanlar veriliyor. Araştırma, küresel bazda hizmet veren yazılım firmalarını ve çözümlerini kapsıyor. Her bir firma ile yapılan detaylı görüşmeler, çözüm analizleri ve kullanıcı görüşleri de rapordaki puanlamayı etkiliyor. Araştırmada firma değerlendirmesi, süreklilik, coğrafik strateji, geriye dönük başarılar, pazarı anlayabilme, farklı sektörlere uyarlanabilme, firma vizyonu gibi kriterlerden oluşuyor. Bu kriterler belirlediğinde de Univera küresel bazda ilk 5 arasında yer alıyor.
Ürün değerlendirmesinde ise esneklik, uyarlanabilme, tüm kullanım alanlarında tamamlanmışlık, analitik yetenekler ve kullanıcı deneyimi gibi birçok kriter var. Bu kriterler göz önünde bulundurularak değerlendirilen çözümler, danışmanlar tarafından detaylı olarak inceleniyor. Bu incelemeler sonucunda, dünyanın farklı bölgelerinde, aynı hizmeti veren çözümler sıralanıyor ve en iyiler belirleniyor. Univera, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da araştırmada yer alabilen 19 firma arasında üst sıralardaki konumunu koruyor. Ürün değerlendirmesinde ise 8 kriter üzerinden tam puan alan Panorama, en iyi mobil ara yüze sahip üç uygulamadan biri olarak raporda yer alıyor. Rapor ile ilgili bilgi veren Univera Ürün Müdürü Emre Çelik, “Bu çalışma prensibi müşteri ihtiyaçlarını her aşamada iyi analiz etmemizi ve çözümlerimizi bu ihtiyaçlara göre geliştirmemizi sağlıyor. Bu nedenle rapordaki konumumuz bizim için sürpriz değil, öngördüğümüz bir başarı ve daha iyisi için her zaman çalışmaya devam ediyoruz” değerlendirmesini yaptı.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics