Bilişim Dünyası 10 NİSAN 2014 / 12:00

Üniversite-sektör işbirliği Vizyon'u

Türk teknoloji sektörü yurtdışına açılmaya başladı. Gençlerin eğitilmesi ve doğru yönlendirilmesiyle birlikte sektör, sözünü tüm dünyada geçirebilecek.
Yeni nesil ağ teknolojileri, ağ güvenliği, güvenli mesajlaşma sistemleri, siber güvenlik, siber savunma özelinde ileri teknoloji odaklı iş fikirlerine yatırım yapan bir arge ve teknoloji şirketi olan Vizyon ARGE, üniversite-sektör işbirlirliklerini yürüttüğü platformu Vizyon Akademi’yi duyurdu.
Programın en temel hedefinin “Vizyon ARGE markalarının üzerinde çalıştıkları inovatif teknolojilerin akademik çalışma gerektiren arge yoğun algoritmalarını, sistemlerini ve prototiplerini üniversitelerimizle beraber geliştirmek” olduğunu belirten Vizyon ARGE Yönetim Kurulu Başkanı Murat Balaban, ülkemizdeki üniversiteler ve firmamızın birlikte fikir alış verişi yapabileceği, yeni projeler üretebileceği üretken bir platform oluşturmayı hedeflediklerini iletti.
Balaban sözlerine şöyle devam etti: Firma olarak rekabetin sayısal olarak az ama nitelik olarak çok çetin olduğu alanlarda ürün geliştiriyoruz. Bu da bizi otomatik olarak dokümantasyonun bile neredeyse olmadığı alanlarda koşturmak durumunda bırakıyor. Globalde, çok güçlü rakiplerimizin olduğu bir gerçek. Fakat tecrübemiz bize, bu firmaların İnovasyon yeteneklerinin bizim gibi dinamik firmalara kıyasla çok sınırlı olduğu gerçeğini gösterdi. Arge kalitemizi ve seviyemizi, üniversitelerimizdeki değerli akademisyenlerimizin çalışmaları ve işbirliği ile bir üst seviyeye çıkarmayı hedefliyoruz.
Vizyon Akademi, yeni duyurulmuş olsa da, bugüne kadar yüksek lisans ve doktora seviyesinde dört tezin hayata geçmesine altyapı sağladı. Son olarak bir üniversite ile beraber yapılan çalışma Nvidia’nın Silikon Vadisi’nde ev sahipliğini yaptığı GPU Tech konferansında sergilendi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN