Bilişim Dünyası 21 MART 2010 / 18:00

Ustalar ödüllerine kavuştu

BTnet.com.tr işbirliğiyle düzenlenen ve toplamda 262 gelecek fikrine ev sahipliği yapan “Senin Yarının” yarışmasının kazananları belli oldu. Yarışmada Çiğdem Ural sayısal tuval fikriyle yarışmanın birincisi olurken, Ahmet Enes Dabanlıoğlu da Us-Ta Sosyal Medya Ödülü’ne layık görüldü. Ustalar ödüllerini, yarışma sponsorları ve iş ortaklarının da katılımıyla düzenlenen ödül töreninde, İnterpromedya Genel Müdürü Güldane Taşdemir ve Intel Türkiye Genel Müdürü Çiğdem Ertem’in elinden aldı. “Senin Yarının” yarışması kapsamında insanlara, ürettiği teknolojilerle hayallerini, çözümlerini ve vizyonlarını en kolay ve en doğru şekilde paylaşabilecekleri platformlar sunmak hedeflendi. Bu platformlar aracılığıyla 262 gelecek öngörüsü paylaşıldı. Fikirler teknoloji sektörünün önde gelen kişilerinden oluşan 6 kişilik jüri ekibi tarafından değerlendirildi. Kazananlar ödüllerini, yarışmanın destekçileri UniClub, İnterpromedya ve İstanbul Digital Kültür ve Sanat Vakfı’nın da katılımıyla düzenlenen ödül töreninde aldı. İnterpromedya Genel Müdürü Güldane Taşdemir, Senin Yarının yarışmasının geleceği şekillendirecek herkesi gelecek üzerinde düşünmeye teşvik etttiğini söyledi.

Ödülü sayısal tuval fikri göğüsledi

Yarışmada Ankara Cumhuriyet Lisesi’nde Resim Öğretmeni olan Çiğdem Ural, ‘sayısal ekran görevi gören tuval ve sayısal kalem aracılığıyla tuval arkasına yüklenmiş resim programlarını, renk piksellerini belirleyerek uygulama, kayıt özelliğini kullanarak da duvarda sergileme’ fikriyle birinci oldu. Yarışmanın Us-Ta Sosyal Medya Yarışması bölümünde ise Ahmet Enes Dabanlıoğlu ödül almaya hak kazandı.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN