Bilişim Dünyası 22 NİSAN 2014 / 10:28

Uzakdoğu'da yeni fırsat

Sistem Global Danışmanlık, Japon SCS Global şirketiyle stratejik iş ortaklığı sözleşmesini imzaladı. Yeni ortaklık karşılıklı iş fırsatlarına köprü olmak ve daha önemlisi yabancı fon ve yatırımları Türkiye’ye çekmek açısından büyük önem taşıyor.Sistem Global Danışmanlık ofisinde imzalanan ortaklık anlaşmasının her iki şirkete ve tüm ilgili ekonomilere olumlu etkileri olması hedefleniyor. Japonya başta olmak üzere Singapur, Malezya, Çin, Hindistan gibi SCS Global’in aktif olduğu bölgelerden Türkiye'ye gelen yatırımlara danışmanlık, denetim, vergi danışmanlığı, yeminli mali müşavirlik, şirket kurulumu, muhasebe, yatırım teşvikleri Ar-Ge destekleri ve özellikle şirket satın alma/birleşme danışmanlığı konularında hizmetler sunmak, temelleri atılan bu yeni işbirliğinin en önemli hedeflerinden birini oluşturuyor. Daha önemlisi, SCS Global’ın var olduğu coğrafyada (Japonya, Singapur, Çin, Hindistan, Tayvan, Hong Kong, Vietnam, Tayland, Filipinler, Malezya, Endonezya, Amerika Birleşik Devletleri ve Myanmar) yatırım yapmayı planlayan Türk şirketlerine sunulacak entegre hizmetlerin yaratacağı katma değer. Ayrıca özellikle Sistem Global’in etkin olduğu teknoloji Ar-Ge ve yazılım sektörü başta olmak üzere tüm sektörler de, SCS’nin aktif olduğu bölgelerdeki yatırım ve fonları Türkiye’ye çekmek, karşılıklı iş birliği fırsatlarını çoğaltmak iki şirket arasındaki sözleşmenin önemli amaçlarından biri.

İmzalanan stratejik partnerlik anlaşmasının sadece Sistem ve SCS Global için değil iki ülke ekonomik işbirlikleri açısından da çok önemli sonuçlar doğuracağını ifade eden Sistem Global Danışmanlık Kurucu Ortağı Hüseyin Karslıoğlu; “SCS Global, Singapur ve Japonya merkeziyle bölgesinde son derece etkin ve ciddi bir danışmanlık şirketi. Bu anlaşmayla Türkiye’den Uzak Doğu ve Asya pazarına yönelen şirketlerimiz için çok önemli bir hizmet ağı oluşturmuş oluyoruz. Aynı şekilde Türk pazarına girecek şirketler için iki şirketin stratejik ortaklığı çok önemli bir güven zemini oluşturuyor . Kısa süre içinde ülkelerimize ve içinde bulunduğumuz ekonomilere büyük fayda sağlayacağımıza inanıyor, ve tüm taraflara hayırlı olmasını diliyorum.”
SCS global, 2002 yılında kurulmuş Japonya ve Singapur merkezli uluslararası bir denetim ve danışmanlık grubudur. SCS global; denetim, vergi danışmanlığı, , kurumsal finansman, birleşme ve satın almalar, muhasebe , şirket kuruluşu ve kurumsal hizmetler alanlarında hizmetler sunmaktadır. SCS Global, kendi bünyesindeki 500 ve iş ortakları bünyesindeki 1500’ün üzerindeki profesyonel ekibi Singapur , Japonya gibi Güneydoğu ve Doğu Asya'da hizmetlerini sunmaktadır. SCS'nin müşterileri çok uluslu büyük firmalar olduğu gibi aynı zamanda çevik ve hızlı büyümekte olan kobilerden oluşur. SCS global'in referans listesi Dentsu, Hitachi, Mizuho Bank, NEC, OjiPaper, Sumitomo ve Toray gibi birçok büyük Japon firmasını içerdiği gibi Vopak, ThalesGroup ve Moet&Hennessey gibi uluslararası firmaları da içerir.
İmzalanan yeni sözleşme, Sistem Global Danışmanlık'ın Japonya, Singapur, Çin,Hindistan,Tayvan,Hong Kong, Vietnam, Tayland, Filipinler, Malezya, Endonezya, Amerika Birleşik Devletleri ve Myanmar da SCS Global ofisleri ve daha birçok ülkede iş ortaklıklarıyla sağladığı etkin bir ağ yapısı sağladı.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics