Bilişim Dünyası 05 EKİM 2010 / 10:38

Uzmanlar ve hastalar arasındaki siber köprü: RandevuAl.comBir yıl önce faaliyetlerine başlayan RandevuAl.com, hastalara diş hekimliği, çocuk sağlığı ve hastalıkları, beslenme ve diyetetik, psikoloji alanlarında çevrimiçi randevu alma olanağı sunuyor. Doktorlarla hastalar arasında bir nevi köprü görevi gören sitenin çalışmaları hakkında RandevuAl.com Genel Müdürü İlker Üstüner’den görüş aldık.

Sitenin çıkış noktası hakkında bilgi verebilir misiniz? Randevual.com neden kuruldu?
Çevrimiçi randevu sistemi yurtdışında kabul görmüş ve yoğun olarak kullanılan bir sistem. Biz de ülkemizde sağlık uzmanlarından randevu alınmasını daha düzenli, güvenilir ve rahat bir sistem haline getirmek hedefiyle özel sağlık kuruluşlarına yönelik RandevuAl.com girişimini hayata geçirdik. RandevuAl.com olarak amacımız, üyelerimizin sağlık hizmetlerine en kolay ve hızlı şekilde ulaşabilmelerini sağlamak. Öte yandan sağlık uzmanları için sunduğumuz avantajlarla sağlık sektörü için de değer yaratıyoruz. Hem sağlık uzmanlarına hem de uzmanlardan randevu almak isteyen kişilere önemli avantajlar ve kolaylıklar sunmayı amaçlıyoruz. Site sayesinde sağlık uzmanları mesai saatleri dışında ve tatil günlerinde randevu verme fırsatına sahipler. Bu sayede her an ulaşılabilir oluyor; hastalarıyla daha kuvvetli iletişim kurabiliyorlar. Ayrıca randevuyu hatırlatma ve gerektiğinde değiştirme gibi birçok hizmeti de üstleniyoruz. Dişiniz ağrıyor ya da çocuğunuz rahatsızlandı ama doktorunuza ulaşamıyorsunuz. Belki de aniden hastalandınız ve bir doktora görünmek istiyorsunuz. Ya da doktorunuzun size uygun saatini bulabilmek için uzun telefon görüşmeleri yapmak istemiyorsunuz. Bilgisayarınızın başına geçip RandevuAl.com’u tıkladığınız anda sağlık uzmanlarından çevrimiçi olarak randevu alabiliyorsunuz. RandevuAl.com sayesinde özel muayenehanesinde ya da klinikte hizmet veren 300’ün üzerinde diş hekimi, çocuk doktoru, diyetisyen ve psikoloji uzmanından 7 gün 24 saat randevu almak mümkün.

Şu an hizmet sunduğunuz uzmanlık alanlarını artırmayı planlıyor musunuz? Eğer öyleyse bu uzmanlık alanları neler olacak? Ne kadar zamanda devreye girecek?
Tüm uzmanlık alanlarına hizmet vermek istiyoruz. Amacımız bir ailenin ihtiyaç duyabileceği tüm özel sağlık hizmetlerine RandevuAl.com üzerinden ulaşabilmesi. Yeni uzmanlık alanı planları ziyaretçilerimizden ve uzmanlarımızdan gelen talepler doğrultusunda belirleniyor. Bu doğrultuda RandevuAl.com’da yaz sonuna kadar üroloji, kadın hastalıkları ve kadın doğum uzmanlık alanları devreye girecek. İlerleyen aylarda ziyaretçilerimizden gelen talepler doğrultusunda seçeceğimiz iki yeni branşı da ekleyerek yıl sonunda 10’un üzerinde ana branşta hizmet vereceğiz.

Şu anda 300’ü aşkın uzmanla çalışıyorsunuz ve bu rakamı bine çıkarmayı hedefliyorsunuz. Peki gelecek dönemde sağlık kurumlarıyla anlaşarak, kapsamınızı bu yönde genişletmeyi düşünüyor musunuz? Eğer böyle bir plan söz konusu ise ne kadar zamanda kaç kuruma ulaşmayı hedefliyorsunuz?
Birçok branşta hizmet verebildiği için sağlık kurumlarıyla anlaşmaya başlamadan önce desteklediğimiz uzmanlık alanlarının sayısını artırmak istiyoruz. Buna göre 2011’in ikinci yarısından itibaren sağlık kurumları ile anlaşmaya başlamak planımız dahilinde. Öte yandan sağlık kurumları için gereken teknik altyapımız hazır durumda. Sistemimizi kurumlar kendi web siteleri üzerinden de kullanabilirler.
RandevuAl.com olarak büyüme stratejimizi ve hedeflerimizi ziyaretçilerimizin ve özel sağlık sektörünün ihtiyaçları doğrultusunda belirliyoruz. Kurum sayısı yerine uzman sayısını hedef alıyoruz çünkü sistemimiz dahilindeki uzman sayısı halkımıza sunduğumuz sağlık hizmetinin boyutunu belirliyor. Buna göre 2011 yılında sağlık kurumları ile beraber en az bin 500 yeni uzmanı RandevuAl.com’a dahil etmeyi hedefliyoruz.

Gördüğümüz kadarıyla site şu anda İstanbul, Ankara ve İzmir’e hizmet sunuyor. Bu iller dışında farklı noktalarda da hizmet sunmayı hedefliyor musunuz? Eğer öyleyse yeni iller ağınıza ne zaman katılacak?
Şu anda diş hekimliği, çocuk sağlığı ve hastalıkları, beslenme ve diyetetik, psikoloji alanlarında çevrimiçi randevu olanağı sunarak İstanbul, Ankara ve İzmir’de hizmet veriyoruz. Yaz aylarında özellikle tatile gidenlerin ihtiyaç duyabileceğini düşündüğümüz için Muğla’daki uzmanları sistemimize dahil ettik. Diğer illeri dahil etmeden önce kapsama alanımızdaki uzmanlık alanlarını artırmak istiyoruz. Bu yüzden talep doğrultusunda seçeceğimiz bir ili daha sistemimize ekleyerek yıl sonunda 5 ilde hizmet vermeye başlayacağız. Gelecek sene de ziyaretçilerimizden ve uzmanlardan gelen talebe göre en az 3 yeni ile hizmet sunmayı hedefliyoruz.
ETİKETLER : Sayı:790

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics