Bilişim Dünyası 16 EKİM 2014 / 16:04

Veeam’den Microsoft ve VMware ile işbirliği

Modern veri merkezlerinin kesintisiz çalışabilmesi için yenilikçi çözümler sunan Veeam Software iş ortaklarının bulutta kesintisiz çalışma konusunda sundukları hizmetleri genişletmelerine yardımcı olmak amacıyla Microsoft ve VMware ile işbirliği yaptı.

Veeam, özellikle Microsoft ve VMware ile yakın çalışarak Veeam Bulut Sağlayıcıları’nın (VCP) Veeam Cloud Connect’i Microsoft Azure ve Vmware vCloud Air’de sorunsuzca konuşlandırabilmelerini sağlayacak.

Yedekleme/kurtarma yazılımları cirosu 2013’te yüzde 6.8 artarak 4.7 milyar dolara ulaştı. Büyümenin nedeni bir yandan bulutta etkinleşmiş yedekleme/kurtarma için entegre çözümlere olan talebin artmasıyken diğer yandan da bilişim yönetimine olan ihtiyacın genişlemesi. İşletmeler operasyonlarını açık ya da hibrit buluta genişletmek istedikçe veri koruma uygun bir aday oldu. Veeam’in Microsoft ve VMware ile yakın işbirliği müşteri ihtiyaçlarını karşılayan güçlü çözümler sunarak pazardaki liderliğini devam ettiriyor.

 BT organizasyonlarına 3-2-1 kuralı

 Veeam CEO’su Ratmir Timashed dünyada müşterilerin ve satış yapanların benzer şekilde işlerini büyütmek için buluta odaklandıklarını belirtiyor. “Duvarlarınızın dışında sizin için önemli olan varlıkları sağlamak bir inanç sıçramasıdır. Ama Microsoft Azure ve VMware vCloud Air’le satıcılar ve hizmet sağlayıcılar kendilerine maliyet, karmaşıklık ve endişeyi veri merkezi tasarımları ve yerleşimleri dışına çıkarmaya yardım edecek iki alternatife sahip oluyor. Veeam’in Microsoft ve VMware ile uzun yıllara dayanan bir ortaklığı var ve ekiplerimiz de çok sıkı bir şekilde birlikte hareket ettiği için kesintisiz çalışabilmeyi garantiliyoruz.”

Veeam, BT organizasyonlarının 3-2-1 kuralını uygulamalarını öneriyor: Verinin üç kopyasının iki farklı mecrada saklanması ve bu mecralardan birinin de şirketin dışında olması. Veeam, bulut kaynaklarının talepleri karşılamasıyla birlikte BT’nin şirket dışındaki altyapıya ve yönetime şirket dışına yatırım yapmadan ihtiyaçlarını giderebilmelerini sağlıyor.

 10 dakikadan kısa sürede şirket dışı yedekleme

 Veeam, güçlü bulut tabanlı kesintisiz hizmeti verme sözünün bir parçası olarak müşterilerin şirket dışında maliyetli altyapı oluşturma ihtiyaçlarını ortadan kaldıracak Veeam Availability Suite v8′in genel satışa sunulmasından sonraki gün Veeam Bulut Sağlayıcı (VCP) iş ortaklarının duyurusunu da gerçekleştirdi.

Veeam Cloud Connect’in Azure ve vCloud Air ile bütünleşmesi Veeam ProPartner ağının hizmet sağlayıcı olmak isteyen ve kendi bulut altyapılarına yatırım yapmadan bulutta kesintisiz çalışmayı sağlayan yeni ve eski tüm üyelerinin ilgisini çekecek. Yeni Veeam Availability Suite v8’in parçası olan Veeam Cloud Connect, Veeam müşterilerine yedeklemeleri seçtikleri hizmet sağlayıcı tarafından yönetilen şirket dışı yedekleme depolarına taşıyabilecekleri tam entegre olmuş, güvenli ve etkili bir yol sunuyor. Hizmet sağlayıcılar 115 binden fazla Veeam müşterisi için bulutta hızlı ve güvenli yedekleme sağlayan basit ve güçlü bir platforma sahip oluyor. Veeam Cloud Connect’in kurulumu basit olduğu için herhangi bir Veeam ProPartner rahatlıkla bir hizmet sağlayıcı olabiliyor ve hizmet sağlayıcının kendi bulut altyapısını, VMware vCloud Air’i ya da Microsoft Azure’u kullanarak 10 dakikadan kısa sürede müşterilere şirket dışı yedekleme hizmeti sunabiliyor.
ETİKETLER : veeam