Bilişim Dünyası 04 KASIM 2015 / 14:03

Veeam’in cirosunda yıllık bazda yüzde 17 artış

Modern veri merkezlerinin kesintisiz çalışabilmesi için yenilikçi çözümler sunan Veeam® Software, üçüncü çeyrek sonuçlarını duyurdu. Özellikle 2014’ün üçüncü çeyreğiyle karşılaştırıldığında, söz konusu çeyrekte gerçekleşen ciroda yüzde 17 büyüme ya da sabit kurda yüzde 26 büyüme, özellikle Veeam Availability Suite Enterprise Plus sürümünde geçen yıla göre yüzde 86 ciro artışı, Veeam Availability Suite’in tüm sürümlerinde yüzde 49 ciro artışı, şirket müşterilerinden gelen taleplerde de yüzde 23 büyüme var.
 
Buluttaki hızlı büyümenin etkisi 
Veeam CEO’su Ratmir Timashev yeni müşterilerinin devamlı kendilerine, sahip oldukları eski yedekleme çözümlerinin kesintisiz çalışan bir şirketin taleplerini karşılamakta yetersiz olduğunu ilettiklerini söyledi ve “Müşterilerimiz şirketleri için bütünsel bir erişilebilirlik yaklaşımına ihtiyaç duydukları kararına vardılar ve bunun da eski sistemleri kullanan geçici bir tasarım şeklinde bir araya getirilmiş bir çözüm olmasını istemiyorlardı” dedi.  
 
Veeam’in büyümesi Veeam Availability Suite’in şirket satışlarıyla sınırlanmıyor. Bulut da Veeam’in başarısının ardında yatan gerçeklerden biri. Örneğin; Veeam Bulut Sağlayıcı programı geçen yıla göre işlem sayılarında yüzde 73’lük artış gösterdi ve dünya çapında 9 bin 700’den fazla hizmet ve bulut sağlayıcısı da bu programın bir parçası. Bu sayılar Veeam Cloud Connect için hizmet sunmak üzere lisans alan 980’den fazla hizmet sağlayıcıyı da kapsıyor.
 
İş fırsatları daha ileri taşınacak
Veeam ayrıca yönetici düzeyinde ekibini genişleterek Cisco, EMC, HP, Microsoft, NetApp ve VMware gibi işbirliği yaptığı ortaklarıyla derin kökleri olan ortaklıklarını ve iş fırsatlarını ileri taşımak amacıyla Küresel İşbirliklerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak Andy Vandeveld’in atandığını duyurdu.
 
Vandeveld bu yeni rolünde, örneğin bulut tabanlı ve yazılım tanımlı kanallar üzerinden, Veeam’in erişilebilirlik çözümlerini sunacak yeni iş fırsatlarını ortaya çıkarmak amacıyla işbirliği ekosistemiyle stratejik ilişkilerini denetleyecek. Ek olarak ve Veeam’in “Birlikte Daha İyiyiz” iş ortağı felsefesini temel alarak, geniş Veeam iş ortağı tabanında ciro artışına önayak olacak ve dünya çapındaki sistem entegratörleriyle daha sıkı bağlar oluşturmanın yollarını arayacak. 
ETİKETLER : Veeam

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics