Bilişim Dünyası 03 ŞUBAT 2014 / 12:14

Veri büyüdükçe öde

Türkiye’de Datacore Bilgi Sistemleri tarafından temsil edilen Quantum, geniş ve basit ölçeklendirmenin yanı sıra, TB başına maliyette sektördeki en avantajlı fiyatları da mümkün kılan yeni DXi4700 Serisi veri tekilleştirme cihazlarını duyurdu. DXi4701 kolay bir “Veri Büyükdükçe Öde” veri tekilleştirme çözümünün yanı sıra sunduğu güvenlik, performans ve değer özellikleri ile veri merkezleri, sunucu saklama ortamları ve uzak siteler için ideal bir tercih.

Dxi4000 Serisi için verimli, ölçeklendirilebilir ve kullanımı kolay bir arttırım

DXi V4000 sanal veri tekilleştirme cihazının piyasaya sürülmesinde kısa bir süre sonra geliştirilen Dxi4700 serisi , DXi4000 serisinin düşük maliyetli fiziksel ve sanal yedekleme seçeneklerini geliştiriyor ve bir dizi rekabetçi ayrık avantajı tüketicilere sunuyor:

Yüksek Verim: Quantum DXi4700, ciddi bir güç ve kullanım alanı tasarrufu getirmektedir. Yüzde 42'ye dek daha düşük güç tüketimi ve yüzde 192'ye dek daha yoğun kullanım alanı ile Quantum, rekabette lider konumu ele geçirmiş oluyor. Bu sayede DXi4700 hizmet yönetimi sağlayıcıları ve enerji maliyetleri ile veri merkezi alanı öncelikleri olan tüm birimler için ideal bir seçim olarak görünüyor.

Veri Büyükdükçe Öde Ölçeklemesi : DXi4700 serisi 4 TB kendinden şifreleme sürücüleri (SED’ler) kullanan ve böylelikle kullanım alanının lisans temelli artışlarını ölçeklendirip basit, tahmin edilebilir ve yüklemesi kolay bir depolama kapasitesi sunanabilen tek veri tekilleştirme cihazıdır.

Kullanım Kolaylığı: Tıpkı diğer Quantum Dxi-serisi cihazları gibi DXi4700 cihazı da yükleme sihirbazları, grafik raporlama ve çoğaltma çizelgesi özelliklerine sahiptir. NAS'tan VTL'ye sunum, 1 GbE ila 10 GbE bağlanırlık özellikleri de kullanıcıların sistemi birkaç saatte kolaylıkla yüklemelerine, yapılandırmalarına ve yükseltmelerine imkan tanımaktadır.
Sektör Lideri Değer: En düşük TB başına maliyete sahip olan DXi4700 yatırımın hızlı bir şekilde geri dönmesini sağlarken bir yandan da saatte 5 TB'ye dek özgün performans sergilemektedir. Tüm DXi Serisi ürünleri gibi DXi4700 de tüm yazılım lisanslarını temel fiyatı dahilinde tutmaktadır: NAS, VTL ya da OST, veri tekilleştirme, çoğaltma ve dağıtılmış tekilleştirme için gerekli olan DXi Accent yazılımı.
Kurumsal Sınıfta Veri Kullanılabilirliği: DXi4700 güvenilir kurtarma ve erişim için veri bütünlüğü kontrolleri, yeni acil yedek yeteneği ve saha dışında çoklu DXi cihazlarına ya da Quantum Q-Cloud birimine yedekleme yapabilme özelliklerini etkin bir şekilde kullanabilmektedir.
Kapsamlı Veri Güvenliği: SED’ler veri ihlallerine karşı durmaksızın aktif hale getirildiğinde, yüzde 25 ila 35'e dek peformans düşmelerine sebep olabilen yazılım şifreleme yönteminin aksine herhangi bir performans düşüklüğüne yol açmaksızın koruma sağlamaktadır. Veri uçuş sırasında güvenli kalabilmek adına AES 256-bit algoritma kullanarak çoğaltma sırasında güvenle şifrelenmektedir.
Datacore Bilgi Sistemleri Genel Müdürü Serdar ÖZÇELİK’e göre; müşterilerin yedekleme ve arşivleme ile ilgili yaklaşım farklılıklarından biri de çoklu-alan yedeklemesine dönük bakışlarıdır. Örneğin, müşteriler giderek artan bir oranda tesis içi/fiziksel yedekleme ile tesis dışı bulut yedekleme kombinasyonlarına yönelmektedirler. Quantum’un DXi4700 ürünü; yedekleme maliyetini ve karmaşıklığını azaltmayı, en düşük TB başına maliyet ile yatırımını en hızlı bir şekilde geri döndürmeyi ve kullanıcı ihtiyaçlarını karşılayan ölçeklendirilebilir bir platformu oluşturmayı hedeflemiştir. Quantum DXi4700 serisinin uzak küçük sitelerden veri merkezlerine dek, bu alana yatırım yapacak kurumlar için ideal bir çözüm olarak ortaya çıktığını dile getirdi.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics