Bilişim Dünyası 30 TEMMUZ 2016 / 10:13

Veri koruma yazılımları güç kazandı

NetApp, NetApp OnCommand Insight yazılımının da dahil olduğu veri koruma yazılımlarında yeni geliştirmeler yaptı ve ayrıca Microsoft Office 365 için NetApp veri koruma çözümlerini tanıttı. Konuyla ilgili açıklama yapan NetApp Türkiye Genel Müdürü Behçet Yumrukçallı’ya göre, veriler artık BT için bir zorluk değil, stratejik ticari değer. Veriden tam olarak faydalanmak için işgücünün, stratejik iş ortaklarından oluşan ekosistemin ve kurum genelinde veri korumasına yönelik entegre yaklaşımın katılımı da gerekli. 
OnCommand Insight yazılımı; karmaşık kurumsal ortamlar içinde operasyonel akıl, ticari sezgi ve BT ekosistemi entegrasyonu sağlıyor. Yazılımın son sürümü, kurumlara kapasitelerini ve performanslarını yönetmelerinde, BT uygulamalarına ve hizmetlerine yönelik riskleri tespit etmelerinde yardımcı olan yeni raporlar ve kontrol paneli ile pratik yönetim imkânı sunuyor. OnCommand Unified Manager ve OnCommand Performance Manager arasında kurulan güçlü entegrasyon da kullanıcıların depolama kümelerini kapsamlı görebilmelerini sağlıyor.
Microsoft Office 365 için açıklanan NetApp veri koruma çözümleri ise SharePoint Online, OneDrive for Business ve Exchange Online verilerinin güvenli yedeklenmesini ve geri yüklenmesini sağlıyor. Bu çözüm, veriler üzerinde tam kontrol sağlayan yüksek performanslı ve düşük gecikme süreli depolama için NetApp özel depolama ile birleştirilebiliyor.
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics