Bilişim Dünyası 09 TEMMUZ 2014 / 15:21

Veri merkezi projesi hayata geçiyor

DenizBank, 2014 yılı içinde tüm bilişim teknoloji sistemlerini bir araya getireceği “Yeni Veri Merkezi Projesi”nde NGN ile işbirliği yapıyor. Modern teknoloji ile donatılacak ve enerji sarfiyatını indirecek çevre dostu bir altyapıya sahip olacak veri merkezi, aynı zamanda Türkiye’de Tier III sertifikalı ilk özel banka veri merkezi olmaya aday.

DenizBank’ın yeni veri merkezi projesinin tasarım ve uygulama işlemlerini bilişim teknolojisinin uzman şirketi NGN üstlenecek. DenizBank bu proje ile yaklaşık bin 200 metrekare toplam alandaki 660 metrekare büyüklüğündeki beyaz alanı ile ‘Uptime Institute Tier III Topoloji Tasarım ve Tesis Sertifikasyonu’na sahip olacak.

Sektördeki hızlı büyümesine devam eden DenizBank’ın yeni veri merkezinde, dünya lideri bilgi teknolojilerinin güvenlik, bağlanabilirlik ve Tier III seviyesinde devamlılık alanında sağlayabildiği en yüksek standartlar hayata geçirilecek. Modern teknoloji ile donatılacak ve enerji sarfiyatını en aza indirecek çevre dostu bir altyapıya sahip olacak veri merkezinde yine çevre dostu gazlı yangın söndürme ve modern algılama sistemleri kullanılacak. Akıllı bina teknolojisinin uygulanacağı merkezde tüm elektrik ve mekanik sistemlerin izlemesini yapacak, ortamın ve enerji sarfiyatının takibini sağlayacak sistemler kullanılacak.
ETİKETLER : Denizbank NGN veri merkezi

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN