Bilişim Dünyası 16 EYLÜL 2017 / 18:38

Veri merkezleri sadeleşiyor…

Nutanix, veri merkezlerindeki pek çok cihazı görünmez kılmak amacıyla hiper bütünleşik sistemlere yönelik yatırımlarını artırıyor.
 
Ferit Çelik
 
Nutanix, düzenlediği bir etkinlik ile kanala yönelik stratejilerini ve iş ortaklığı yapısındaki gelişmeleri değerlendirdi. Nutanix tarafından Türkiye pazarına yapılan yatırımların günden güne arttığının ve yatırımlar sonucunda elde edilen pozitif ivmenin altı çizen Nutanix EMEA Bölge Direktörü Jan Ursi, şunları kaydetti:
“Nutanix olarak atmak istediğimiz ilk adım, müşterilerimizin veri merkezlerindeki çok sayıda şeyi görünmez kılmak. Bu hedef doğrultusunda biz, veri merkezlerindeki pek çok cihazı sadeleştirerek ve hatta tekilleştirerek, tek bir cihaz halinde kullanıcılarımıza sunmak istiyoruz. Bu hedef için en iyi örnek ise akıllı telefonlardır. Akıllı telefonlar, e-posta istemcisini, fotograf makinesini, medya oynatıcıyı, telefonu ve benzeri birçok cihazı aynı kutuya sığdırmıştır. Bunun yapılabilmesinin asli gerekliliği ise yazılımın derinleştirilmesidir. Biz de Nutanix olarak bu bütünleşik teknolojiyi veri merkezlerine getiriyoruz.”
Hiper bütünleşik sistemler pazarının geleceği hakkındaki görüşlerini de açıklayan Jan Ursi, bu konuda şu bilgileri verdi:
“Hiper bütünleşik sistemler, her geçen gün ilginin arttığı bir alan. Bazı araştırma şirketlerinin gelecek öngörüsüne göre her üç veri merkezinden biri hiper bütünleşik sistemlerle tanışacak. Türkiye’de ise bu adaptasyonun çok daha hızlı gerçekleşmesini bekliyoruz. Bahsetmiş olduğumuz hiper bütünleşik sistemler kavramının ise maliyet olarak çok daha rahatlatıcı olması, bunun çok çabuk yayılmasına neden olacak gibi görünüyor. Bir diğer yandan Nutanix çözümlerinin basitleştirilmiş olması nedeniyle uzman seviyesinde insan kaynağının azalmasını öngörüyoruz. 
Nutanix olarak bizi diğer şirketlerden ayıran en büyük özellik, müşterilerimize seçim hakkı sunuyor olmamız. Buna kullanıcıların çok sayıda markanın donanımlarına entegre olması da dahil. Ki rekabet halinde olduğumuz şirketler bu adaptasyonu sağlamakta güçlük yaşıyor. Müşterilerimize sunduğumuz ikinci bir fırsat ise sanallaştırma alanında. Bu noktada bu kadar esnek olabilen fazla şirket yok. Sunduğumuz tüm bu seçeneklerle Nutanix son üç yılın en iyi müşteri memnuniyeti rakamlarını elde etti. Net Promoter Score sonuçlarına baktığımızda Nutanix rakipleri arasında en iyi konumunda.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics