Bilişim Dünyası 24 MART 2014 / 08:09

Veri merkezlerine esnek çözüm

Datacore’un düzenlediği FlexPod Türkiye etkinliği 12 Mart Çarşamba günü gerçekleştirildi. İş ortaklarının da katılımıyla gerçekleşen etkinlikte veri merkezi çözümü FlexPod’un özellikleri ve veri merkezlerinde sağladığı avantajlar konuşuldu.

Açılış konuşmasını yapan Datacore Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Özçelik, son 10 yılda BT pazarında çok fazla şirketin ortaya çıktığını ancak çoğu bütünleştirici şirketin var olan çözümleri uygularken katma değer yaratmadıklarından yaşam ömürlerinin kısa sürdüğünü belirtti ve şunları söyledi: “Tamamen veriye odaklıyız. Veri yönetimi için yatırımlar yapıyoruz. Kendi alanının en iyi üreticileriyle çalışıyoruz.”
NetApp Teknik Müdürü Lüfti Yunusoğlu, ‘FlexPod Gerçekten Esnek Mi?’ başlıklı sunumunda şunlara değindi: “FlexPod, Cisco Unified Computing System Sunucu, Cisco Nexus anahtar, NetApp tümleşik veri depolama sistemleri ve sanallaştırma teknolojileri ile test edilerek onaylanmış, esnek, ölçeklenebilir ve paylaşımlı bir veri merkezi çözümü. FlexPod karmaşık iş yüklerinden sanal masaüstü uygulamalarına kadar farklı iş yükü ihtiyaçlarını karşılayacak esneklikte.” Cisco Teknoloji Danışmanı Cem Albayrak ise ‘FlexPod ile İş Sürekliliği’ başlıklı sunumunda FlexPod’un veri merkezlerinde tüm donanım ve sanal bileşenleri bütünleşik yönetildiğine dikkat çekti.
ETİKETLER : Sayı:964

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics